Trwa ładowanie...
d2b8dlp

USA: kolejna nominacja Donalda Trumpa

Donald Trump zdecydował się powierzyć kolejne stanowisko w swoim rządzie emerytowanemu wojskowemu
Funkcję sekretarza bezpieczeństwa kraju, który odpowiada za ochronę USA przed terroryzmem, obejmie emerytowany generał John Kelly
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA: kolejna nominacja Donalda Trumpa
(PAP/EPA, Fot: PETER FOLEY)
d2b8dlp

66-letni generał John Kelly ma za sobą czterdziestoletnią karierę w Marines, czyli Korpusie Piechoty Morskiej. Kierował też Południowym Dowództwem, które odpowiada za obszar Ameryki Środkowej i Południowej.

Pełniąc tę funkcję odrzucał krytykę ze strony organizacji humanitarnych w sprawie traktowania więźniów w bazie Guantanamo na Kubie.

Generał dowodził też wojskami Stanów Zjednoczonych w Iraku.

d2b8dlp

W 2010 roku John Kelly przeżył osobistą tragedię, gdy jego syn Robert, dowodząc plutonem w Afganistanie, wszedł na minę i zginął. Doradcy prezydenta elekta mówią, że fakt ten miał znaczenie przy jego wyborze, ponieważ Donald Trump chce, aby wśród osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo narodowe byli ludzie, którzy rozumieją, jak wysoką cenę Ameryka płaci za udział w konfliktach zbrojnych.

Generał John Kelly jest trzecim emerytowanym wojskowym, który obejmie wysokie stanowisko w administracji Donalda Trumpa i być może nie ostatnim. Wśród kandydatów na sekretarza stanu lub szefa służb wywiadowczych wymienia się byłego szefa CIA, generała Davida Petraeusa.

Zobacz też:

Marek Grabski

d2b8dlp

Podziel się opinią

Share

d2b8dlp

d2b8dlp
Więcej tematów