Trwa ładowanie...
d46mmlj

USA. Katastrofalne skutki powodzi w stanie Michigan. Tysiące domów mogą być pod wodą

USA. Ulewne deszcze w stanie Michigan sprawiły, że doszło do pęknięcia dwóch tam, czego następstwem jest powódź. Stanowe władze ostrzegają, że pod wodą mogą znaleźć się tysiące domów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA. Powódź w stanie Michigan
USA. Powódź w stanie Michigan (PAP)
d46mmlj

USA. Powódź w stanie Michigan

Tylko jeden dzień wystarczył, by wezbrana rzeka Tittabawassee przerwała dwie tamy w miejscowościach Edenville i Sanford Dams. Sytuacja była na tyle dramatyczna, że władze stanu Michigan zarządziły natychmiastową ewakuację około dziesięciu tysięcy ludzi.

Jak relacjonuje "CNN", w hrabstwie Midland wprowadzony jest stan wyjątkowy. Powódź może mieć katastrofalne skutki. Władze stanu uważają, że w środę około 3,5 tys. domów znajdzie się pod wodą. Fala powodziowa ma ponad 7 metrów.

d46mmlj

- W ciągu 12–15 godzin w hrabstwie Midland woda będzie sięgać niecałych 3 metrów. Spodziewamy się historycznie wysokiego poziomu wody - powiedziała Gretchen Whitmer, gubernator stanu Michigan.

USA. Ulewne deszcze w stanie Michigan

Od kilku dni w stanie Michigan występują intensywne i ulewne opady deszczu. Już wtedy eksperci ostrzegali o możliwości uszkodzenia tam oraz powodziach, które mogą być tego przyczyną. Problem występuje na rzece Tittabawassee. Stanowe władze apelują, by osoby mieszkające w jej okolicach przeniosły się w wyżej położone regiony.

Władze przygotowały schrony dla mieszkańców. Osoby, które mają rodzinę lub bliskich przyjaciół w innych częściach stanu, mają udać się do nich. Pozostali mogą skorzystać ze schronisk, które błyskawicznie powstały na terenie całego hrabstwa.

d46mmlj

Wybory 2020. Jarosław Gowin komentuje zgrzyt ze Zbigniewem Ziobrą. Padły 2 możliwe terminy głosowania

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46mmlj

Podziel się opinią

Share
d46mmlj
d46mmlj
Więcej tematów