Trwa ładowanie...

USA jest gotowe do rozmów z Rosją. Chodzi o bazy NATO

Agencja TASS przekazała, że USA są gotowe do rozmów z Rosją ws. inspekcji baz obrony powietrznej NATO w Polsce, a także Rumunii.

Możliwe rozmowy USA z RosjąMożliwe rozmowy USA z RosjąŹródło: PAP
d37ac01
d37ac01

Rosyjska Agencja Prasowa TASS, powołując się na informacje reporterki Bloomberga Jennifer Jacobs, przekazała, że USA wyraziły Kremlowi gotowość do rozmów ws. umożliwienia Rosji sprawdzenia, czy w bazach NATO w Polsce oraz Rumunii nie ma pocisków manewrujących Tomahawk.

Rozmowy USA-Rosja. Jest pewien warunek

Dziennikarka Jennifer Jacobs przekazała na Twitterze, że USA przekazały Kremlowi, że chcą rozmawiać o umożliwieniu Rosji sprawdzenia, czy w bazach NATO w Polsce i w Rumunii nie ma pocisków manewrujących średniego zasięgu Tomahawk.

Reporterka zaznaczyła, że warunkiem, jakie postawiły Stany Zjednoczone, było podzielenie się podobnymi informacjami na temat niektórych rosyjskich baz.

Serwis tass.com powołał się także na informacje agencji Bloomberg, która ustaliła, że propozycje USA ws. inspekcji baz obrony przeciwlotniczej NATO ma na celu rozwianie obaw Kremla dotyczących tego, że systemy obrony przeciwrakietowej Aegis Ashore mogą być użyte do odpalania pocisków Tomahawk.

Putin o wyrzutniach pocisków

Portal przypomniał również o tym, że wcześniej Władimir Putin wspominał o wyrzutniach pocisków antybalistycznych, które mają swoją bazę w Rumunii i mają być tworzone w Polsce.

Prezydent Rosji zwrócił uwagę także na to, że wyrzutnie MK-41 mogą być wyposażone w systemy uderzeniowe Tomahawk. Zdaniem Putina dla Rosji jest to realne zagrożenie.

d37ac01
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37ac01
Więcej tematów