Trwa ładowanie...

USA i UE mają wprowadzić nowe sankcje wobec Rosji

Oczekuje się, że USA i Unia Europejska wprowadzą w poniedziałek nowe sankcje wobec rosyjskich osobistości w odpowiedzi na działania Moskwy postrzegane jako destabilizowanie wschodniej Ukrainy - poinformował w piątek Reuters, powołując się na źródła bliskie tej sprawy.
Share
Ćwiczenia rosyjskiej armii; zdjęcie archiwalne
Ćwiczenia rosyjskiej armii; zdjęcie archiwalneŹródło: AFP, Fot: ANDREY KRONBERG
dsvpgdh

Według tych zastrzegających sobie anonimowość źródeł, UE ma zarządzić sankcje wobec 15 osób, które wcześniej nie były nimi objęte. Sankcje USA mają dotyczyć osób i instytucji, a na liście ukaranych znajdą się "ludzie z najbliższego otoczenia" prezydenta Władimira Putina.

Wskazuje się jednocześnie, że UE i USA mogłyby zrezygnować z nowych sankcji tylko wtedy, gdyby natychmiast zostało wstrzymane to, co określa się jako sponsorowanie przez Rosję ruchów separatystycznych we wschodniej Ukrainie.

Moskwa odrzuca twierdzenia, że kieruje separatystami, którzy w ciągu ubiegłych trzech tygodni opanowali znaczne obszary we wschodniej Ukrainie. Biały Dom oświadczył jednak, iż prezydent Barack Obama oraz europejscy sojusznicy USA zgodnie uznali w piątek odpowiedzialność Rosji za zwiększanie napięcia w regionie.

dsvpgdh

Podziel się opinią

Share
dsvpgdh
dsvpgdh
Więcej tematów