Trwa ładowanie...

USA gwarantuje poparcie dla Ukrainy

Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin otrzymał we wtorek od sekretarza stanu USA Rexa Tillersona zapewnienie, że Stany Zjednoczone będą wspierały Ukrainę w jej zmaganiach z rosyjską agresją a także podejmowane przez władze ukraińskie reformy.

Share
USA gwarantuje poparcie dla Ukrainy
Źródło: EPA/PAP, Fot: ALEXANDER ERMOCHENKO
d34omb8

Ukraiński minister powiedział w rozmowie z dziennikarzami po spotkaniu, że Tillerson zapewnił go o "konsekwentnym poparciu Stanów Zjednoczonych dla zmagań Ukrainy z rosyjską agresją" oraz, że "Ukraina jest kluczowym partnerem Stanów Zjednoczonych w regionie".

Jak mówił Klimkin, Tillerson, w przeszłości dyrektor wykonawczy amerykańskiego giganta petrochemicznego ExxonMobil, powiedział też Stany Zjednoczone będą "konsekwentnie wspierać Ukrainę na jej drodze reform."

d34omb8

Ukraińskie MSZ w oświadczeniu wydanym po wtorkowych rozmowach poinformowało, że Tillerson upewnił Klimkina, iż sankcje wobec Rosji zostaną utrzymane "do czasu zaprzestania agresji przez Rosję, pełnej realizacji porozumień z Mińska, zwrotu Ukrainie Krymu oraz terenów na wschodniej Ukrainie, pozostających obecnie pod kontrolą wspieranych przez Rosję separatystów".

Po rozmowach w Departamencie Stanu, Klimkin wystąpił na posiedzeniu jednej z podkomisji Komisji Przydziałów Budżetowych Senatu USA .

Podczas posiedzenia, poświęconego omówieniu rosyjskiej polityki wobec Europy, wystąpił także ambasador RP w Waszyngtonie Piotr Wilczek oraz ambasadorowie Estonii, Gruzji, Litwy i Łotwy.

Zobacz także: Zniszczone lotnisko w Doniecku

d34omb8

Podziel się opinią

Share
d34omb8
d34omb8
Więcej tematów