Trwa ładowanie...

USA. Gigantyczna kwota ugody w sprawie o molestowanie

Uniwersytet Południowej Kalifornii wypłaci 1,1 mld dolarów w ramach ugody zwartej w sprawie ginekologa który został oskarżony o molestowanie przez 710 kobiet. Uczelnia, na której zatrudniony był lekarz miał tuszować sprawę.
Share
USA. Gigantyczna kwota ugody w sprawie o molestowanie
USA. Gigantyczna kwota ugody w sprawie o molestowanieŹródło: East News
d48xohm

Sprawa w której USC zawarł ugodę opiewającą na kwotę 1,1 mld dolarów dotyczy ginekologa Geaorge'a Tyndalla, który przez wiele lat prowadził praktykę ginekologiczną na kampusie uniwersyteckim. W 2016 roku lekarz został, zawieszony w czynnościach, ale mimo oskarżeń o molestowanie spokojnie doczekał emerytury i odszedł z uczelni.

Przez lata wiele kobiet składało na niego skargi, twierdząc, że pod pozorem badań dopuszczał się molestowania, jednak uczelnia nie sporządziła nawet w tej sprawie raportu, a sam Tyndall konsekwentnie nie przyznaje się do winy. Oskarżenia wobec Tyndalla wystosowało aż 710 kobiet.

USA. To nie pierwsza tak bulwersująca sprawa na amerykańskiej uczelni

Sprawa ujrzała światło dzienne w 2018 roku, kiedy w mediach społecznościowych pojawił się szereg zarzutów wobec ginekologa i uczelni. Wyznania pokrzywdzonych kobiet wywołały oburzenie całej społeczności uczelnianej, co zmusiło ówczesnego rektora C.L. Max Nikiasa do ustąpienia ze stanowiska. Jak się okazało wiele ofiar lekarza pochodziło z Chin, w związku z czym Pekin wystosował oficjalne oświadczenie, w którym władze ChRL dały wyraz swojego oburzenia.

d48xohm

Tomasz Grodzki zrugany przez swojego poprzednika. Polityk PiS celnie uderzył?

Impulsem do upublicznienia swoich historii stał się dla wielu kobiet wyrok, który zapadł w podobnej sprawie. W 2018 roku roku sąd skazał lekarza zespołu gimnastycznego z Uniwersytetu Stanu Michigan Larrego Nassara na 300 lat więzienia. Nassara o molestowanie oskarżyło 350 kobiet.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48xohm

Podziel się opinią

Share
d48xohm
d48xohm
Więcej tematów