Trwa ładowanie...
terroryzm

USA: ewangelista Franklin Graham krytykuje papieża

• Franklin Graham skrytykował papieża Franciszka za wypowiedzi dotyczące muzułmanów
• - Nie mówię o wojnie religijnej. To inni chcą, żeby to była wojna religijna - za te słowa został skrytykowany papież
• Zdaniem popularnego w USA ewangelisty to muzułmanie są odpowiedzialni za obecne problemy w Europie i innych częściach świata

Share
USA: ewangelista Franklin Graham krytykuje papieża
Fot: ŚDM
d26ycqm

Jeden z najpopularniejszych ewangelistów w USA, Franklin Graham skrytykował papieża Franciszka za wypowiedzi dotyczące wyznawców islamu.

Podczas środowego spotkania Franciszka z dziennikarzami papież stwierdził, że „świat jest pogrążony w wojnie, bo zatracił pokój”. - Trwa wojna interesów, o pieniądze, zasoby, naturę, panowanie nad narodami. Nie mówię o wojnie religijnej. To inni chcą, żeby to była wojna religijna – dodał papież.

d26ycqm

Ze słowami głowy Kościoła Katolickiego nie zgodził się Franklin Graham – bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych ewangelista. - To z pewnością wojna religijna – zaczął na swoim profilu w serwisie społecznościowym. - To religia stoi za przemocą i dżihadem, który jest prowadzony w Europie, na Bliskim Wschodzie, Azji i w USA. To religia, która nawołuje do eksterminacji „odstępców” od ich wiary, zwłaszcza wyznawców judaizmu i chrześcijan – dodał Graham.

- Radykalni islamiści podążają za naukami wynikającymi z Koranu. Powinniśmy nazywać rzeczy po imieniu – dodał kaznodzieja. Graham jednocześnie stwierdził, że nie wszyscy muzułmanie wspierają przemoc. W swojej kolumnie na USA Today przedstawił statystyki, z których wynika że 8 procent muzułmanów w Stanach Zjednoczonych popiera stosowanie przemocy w imię Islamu.

Franklin Graham jest znanym ewangelistą i synem Billy'ego Grahama. W 2014 roku wziął udział w „Festiwalu Nadziei”, który odbył się na stadionie Legii w Warszawie.

d26ycqm

Podziel się opinią

Share
d26ycqm
d26ycqm
Więcej tematów