Trwa ładowanie...
d2x1v40
Donald Trump

USA. Donald Trump zapowiedział uznanie Ku Klux Klanu i Antify za organizacje terrorystyczne

Donald Trump w miniony piątek przedstawił swój wyborczy program dla Afroamerykanów. Ubiegający się o reelekcję prezydent USA zapowiedział m.in. o uznaniu rasistowskiego Ku Klux Klanu i skrajnie lewicowej Antify za organizacje terrorystyczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA. Donald Trump zapowiedział uznanie Ku Klux Klanu i Antify za organizacje terrorystyczne
USA. Donald Trump zapowiedział uznanie Ku Klux Klanu i Antify za organizacje terrorystyczne (East News, Fot: Associated Press)
d2x1v40

W piątek 25 września Atlancie odbył się kampanijny wiec Donalda Trumpa. Ubiegający się o reelekcję prezydent ujawnił szczegóły "platynowego planu". Trump nakreślił tam m.in. swój plan wyborczy wobec Afroamerykanów w przypadku zwycięstwa w listopadowych wyborach.

Jak informuje amerykańska telewizja CNN, plan Trumpa opiera się w dużej mierze na obietnicach ekonomicznych, takich jak obniżenie podatków dla przedsiębiorstw należących do mniejszości rasowych czy zachęceniu do inwestycji w obszarach o niskich dochodach.

Amerykański przywódca zaznaczył jednocześnie, że ustanowi obchodzony 19 czerwca "Juneteenth", Dzień Wyzwolenia, upamiętniający ostateczne zniesienie niewolnictwa w Ameryce, świętem federalnym. Jednak jak zauważa amerykański serwis, wymagałoby to zatwierdzenia przez Kongres.

d2x1v40

Aleksander Kwaśniewski o Jarosławie Kaczyńskim: byłoby normalne, gdyby został premierem

Donald Trump ustanowi Ku Klux Klan i Anifę organizacjami terrorystycznymi

Trump zapowiedział, że jego administracja ustanowi rasistowski Ku Klux Klan i skrajnie lewicową Antifę za organizacje terrorystyczne. Jego sztab nazywa grupy te "radykalnymi i nieamerykańskimi".

d2x1v40

Gospodarz Białego Domu zobowiązał się ponadto do stworzenia w drugiej kadencji 3 mln nowych miejsc pracy dla czarnoskórych oraz zapewnienia im łatwiejszego dostępu do kapitału.

Amerykańskie media podchodzą jednak dość sceptycznie do obietnic zapowiadanych przez ubiegającego się o reelekcję prezydenta. - Niektóre propozycje w planie Trumpa są sprzeczne z jego pierwszymi czterema latami urzędowania. Przyrzekł stworzyć narodowy projekt ułaskawienia, chociaż krytycy twierdzą, że jak dotąd ułaskawiał on głównie osoby mające powiązania z Białym Domem - zauważa "The Hill"

Donald Trump uderzył w Joe Biden

- Nikt w dzisiejszej polityce Waszyngtonu nie zrobił więcej krzywdy Afroamerykanom niż Joe Biden - powiedział Trump, uderzając w kandydata Demokratów za jego rolę w ustawie o przestępczości z 1994 r.

Jak zauważa portal thehill.com, Trump wysyła coraz więcej sygnałów w kierunku czarnoskórych wyborców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: CNN, thehill.com

d2x1v40

Podziel się opinią

Share
d2x1v40
d2x1v40
Więcej tematów