Trwa ładowanie...
d31du18

USA: Donald Trump stawia mur na granicy z Meksykiem. Imigranci już nie przejdą

USA: Donald Trump chce postawić mur na granicy z Meksykiem, żeby chronić kraj przed imigrantami. Jeżeli kongres nie przyzna środków na jego budowę, mur wybuduje wojsko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA: Donald Trump stawia mur na granicy z Meksykiem. Uchodźcy już nie przejdą
USA: Donald Trump stawia mur na granicy z Meksykiem. Uchodźcy już nie przejdą (Facebook.com)
d31du18

USA - Donald Trump stawia mur na granicy z Meksykiem

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump poinformował we wtorek na swoim Twitterze, że pragnie, aby w budżecie znalazły się pieniądze na budowę muru na granicy z Meksykiem. W sytuacji, gdy Kongres odmówi przyznania na ten cel środków, mur zostanie wybudowany przez wojsko. Kwota jest niemała. Prezydent domaga się aż 5 mld dolarów. W swoich wcześniejszych wypowiedziach zagroził, że jeżeli Kongres nie zaoferuje takiej sumy na jego sztandarową obietnicę wyborczą, to on nie podpisze ustawy budżetowej, czego skutkiem będzie zawieszenie działalności Rządu. Zdaniem demokratów bardziej stosowne byłyby inne formy zabezpieczenia granicy. Chcieliby uszczelnić ją za pomocą zaawansowanych technologii i są gotowi przeznaczyć na ten cel 1,6 mld dolarów.

Donald Trump nie zamierza ustąpić

We wtorek prezydent USA spotka się z przywódcami Demokratów w Izbie Reprezentantów oraz Senacie, żeby rozpocząć negocjacje w kwestii budżetu, który ma zostać przyjęty do 21 grudnia 2018 roku. Należy zaznaczyć, że Republikanie mają jeszcze większość w obu Izbach Kongresu, a kontrolę nad Izbą Reprezentantów stracą dopiero w przyszłym roku. W wyborach środka kadencji w listopadzie Demokraci odzyskali większość w izbie niższej. Wiadomo, że republikańska większość liczy jedynie 51 senatorów, a ustawa budżetowa musi zostać przyjęta w Senacie stosunkiem 60 na 100 głosów. Żeby budżet miał zostać przegłosowany, Donald Trump musi pozyskać głosy Demokratów.

d31du18

Podziel się opinią

Share

d31du18

d31du18
Więcej tematów