Trwa ładowanie...

USA: Donald Trump atakuje media

Donald Trump po raz kolejny zaatakował amerykańskie media. Podczas wiecu na Florydzie prezydent Stanów Zjednoczonych chwalił się sukcesami i zarzucił dziennikarzom, że mówią nieprawdę na jego temat.

Wiec Donalda Trumpa w hangarze lotniska w Melbourne przypominał te z kampanii wyborczej. Były utwory The Rolling Stones, hymn narodowy i modlitwa a podczas wystąpienia prezydenta kilkutysięczny tłum skandował "USA!, USA!".

Share
USA: Donald Trump atakuje media
Źródło: EPA/PAP, Fot: MANDEL NGAN
d27lszw

"Minął miesiąc od mojej inauguracji. Przybyłem tu by opowiedzieć Wam o ogromnych postępach w przywracaniu świetności Ameryki"- mówił Donald Trump dodając, że przyleciał na Florydę by spotkać się z wyborcami bez pośrednictwa mediów. "Nieuczciwe media publikują jeden fałszywy artykuł za drugim udając, że mają wiarygodnych informatorów. Media stały się problemem, one są częścią skorumpowanego systemu" - mówił amerykański prezydent dzień po tym jak nazwał media wrogami narodu.

Donald Trump dementował doniesienia o chaosie panującym w Białym Domu i przekonywał, że odziedziczył po poprzednikach kraj w fatalnym stanie. Prezydent USA mówił, że jego rząd z większa determinacją deportuje nielegalnych imigrantów, którzy popełnili przestępstwa i że dzięki niemu wiele firm zrezygnowało z planów przeniesienia produkcji za granicę. Powtórzył też zapowiedź zbudowania muru na granicy z Meksykiem.

d27lszw

Podziel się opinią

Share
d27lszw
d27lszw
Więcej tematów