Trwa ładowanie...

USA. Chciał zmylić śledczych, wpadł przez błąd w akcie zgonu

Drobna wpadka doprowadziła do zatrzymania 25-latka, który próbował uniknąć więzienia poprzez wystawienie fałszywego aktu zgonu. Robert Berger był poszukiwany za dopuszczenie się kradzieży samochodów.
Share
USA. Chciał zmylić śledczych, wpadł przez fałszywy akt zgonu (zdjęcie ilustracyjne)
USA. Chciał zmylić śledczych, wpadł przez fałszywy akt zgonu (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: Pixabay
dalyuyi

Do zatrzymania doszło na przedmieściach Filadelfii w USA. 25-latek usłyszał zarzut podania nieprawdziwych danych osobowych oraz kradzieży luksusowego samochodu samochodu marki Lexus i ciężarówki.

USA. Chciał uniknąć kary, sfałszował akt zgonu

Wcześniej, za kradzież obu pojazdów mężczyzna usłyszał wyrok więzienia na okres roku. By uniknąć kary, mężczyzna uciekł z Long Island poza granice stanu.

dalyuyi

25-latek próbował zmylić śledczych a także swojego prawnika. Wykorzystał do tego rodzinę, która przekazała pełnomocnikowi poszukiwanego sfałszowany akt zgonu. - Na pierwszy rzut oka rzekomy akt zgonu Bergera wyglądał jak oficjalny dokument wydany przez departament zdrowia stanu New Jersey - poinformowali prokuratorzy cytowani przez indianexpress.com.

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Rekompensata dla Poczty Polskiej? Jarosław Gowin nie ma wątpliwości

USA. Fałszywy akt zgonu z literówką

Szybko okazało się jednak, że akt zgonu jest podrobiony. Powodem był błąd ortograficzny, który popełniono w... nazwie departamentu. W dokumencie pojawiły się też pewne nieścisłości.

dalyuyi

Te wskazywały na różniący się charakter czcionki. Prokuratura skontaktowała się w tej sprawie z właściwym departamentem, który ostatecznie potwierdził, że dokument sfałszowano. - Nigdy nie przestanie mnie zadziwiać, jak daleko posuną się niektórzy, aby uniknąć pociągnięcia do odpowiedzialności karnej - stwierdziła Madeline Singas, prokurator okręgowy hrabstwa Nassau.

USA. Sfałszował akt zgonu, czeka go proces

Jak dodała, ucieczka przed wymiarem sprawiedliwości nigdy nie jest dobrym wyjściem. - W końcu cię złapiemy. Mówimy to cały czas. Przestępczość się nie opłaca. W końcu cię dogonimy - apelowała do przestępców.

Pierwsza rozprawa z udziałem Bergera miała miejsce we wtorek. Jak informuje indianexpress.com, 25-latek nie przyznał się do winy. Kolejna rozprawa przewidziana jest na 29 lipca. Prawnik, który przedłożył fałszywy akt zgonu stracił sprawę. Jak twierdzi, został wykorzystany.

Źródło: Indianexpress.com

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

dalyuyi

Podziel się opinią

Share
dalyuyi
dalyuyi
Więcej tematów