Trwa ładowanie...
d3ixh7a

USA: Bush na otwarciu Centrum Kulturalnego Jana Pawła II

Wyjątkowe i historyczne wydarzenie zgromadzi społeczność polską i amerykańską 9 czerwca w Waszyngtonie: Polonia Stanów Zjednoczonych zostanie wprowadzona do nowo otwartego Centrum Kulturalnego Jana Pawła II. Swoje uczestnictwo zapowiedział prezydent USA.

d3ixh7a
d3ixh7a

Także tego samego dnia przed Centrum Kulturalnym zostanie uroczyście poświęcony pomnik z brązu Jana Pawła II, który powstał dzięki Konferencji Episkopatu Polski.

Związek Narodowy Polski poinformował już na swoich stronach internetowych, że weźmie liczny udział w tych uroczystościach a jego członków poprowadzi wiceprezes Teresa Abick.

Wyjątkowość tego wydarzenia podkreśli występ 42 osobowego Zespołu Pieśni i Tańca AGH "Krakus" z Krakowa oraz 100 osobowego Zespołu Reprezentacyjnego Zw. Podhalan "Ślebodni w U.S.A." z Chicago. Koncert będzie miał miejsce w przeddzień, w American Constitution Hall.

W otwarciu Centrum ma wziąć udział prezydent George W. Bush, który powiedział, że celebracja otwarcia skupia nas wokół papieskiego przesłania, które jest podporą i wyzwaniem dla nas. To Centrum zostało zbudowane dla podkreślenia godności osoby ludzkiej, wartości każdego ludzkiego życia i wielkiego znaczenia blasku prawdy. Ale najważniejsze z tego wszystkiego jest to, że ono powstało w papieskich słowach dla "radości i kłopotów świata". Papież powiedział to, co nasz świat potrzebuje usłyszeć". (pr)

d3ixh7a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ixh7a
Więcej tematów