Trwa ładowanie...
dsj1yaz

USA. Bernie Sanders trafił do szpitala. Demokrata przeszedł zabieg

78-letni Bernie Sanders, amerykański senator i jeden z najpoważniejszych kandydatów w Partii Demokratycznej typowanych na prezydenta USA, trafił do szpitala. Polityk przeszedł zabieg udrożnienia tętnicy. Przez kilka dni zawiesi także aktywność kampanijną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA. Bernie Sanders (senator Partii Demokratycznej) trafił do szpitala
USA. Bernie Sanders (senator Partii Demokratycznej) trafił do szpitala (East News, Fot: CJ Gunther)
dsj1yaz

Jeszcze we wtorek 78-letni Sanders prowadził kampanię w Las Vegas (Nevada). Jednak wieczorem amerykański senator gorzej się poczuł i trafił do szpitala z bólem w klatce piersiowej. Jak podało biuro jego sztabu wyborczego, polityk przeszedł zabieg wstawienia dwóch stentów. Było to konieczne z powodu niedrożności jednej z tętnic.

Sam polityk jeszcze kilka dni temu podkreślał w jednym z programów talk-show, że jest w dobrym zdrowiu. - Czuje się dobrze, prowadzę aktywną kampanię - mówił w rozmowie ze Stephenem Colbertem.

Sanders, jak poinformował jego starszy doradca w kampanii Jeff Weaver, jest przytomny i w dobrym nastroju Jednak w związku z hospitalizacją kampania 78-letniego została tymczasowo przerwana. - Bernie będzie odpoczywał przez kilka następnych dni- przekazał Weaver. Dodał, że sztab odwołał wszystkie wydarzenia i spotkania z udziałem polityka. - Będziemy na bieżąco informować o sytuacji - zapewnił.

dsj1yaz

Tuż przed trafieniem na stół operacyjny Sanders wywołał niemałe poruszenie w Stanach Zjednoczonych. Na Twitterze zamieścił wpis z komentarzem "miliarderzy nie powinni istnieć" komentując publikację "New York Times". Dziennik opisał postulowany przez niego podatek od majątku, który - zdaniem analityków - w ciągu 15 lat doprowadziłby do zmniejszenia się majątków najbogatszych Amerykanów o połowę.

Demokrata chciałby pozyskane w ten sposób pieniądze wykorzystać w celu realizacji programów społecznych postulowanych przez niego - m.in. reformującego służbę zdrowia w USA programu Medicare for All, który zapewniłby każdemu obywatelowi USA dostęp do publicznej służby zdrowia.

Sanders przed wyborami w 2016 roku był jednym z najpoważniejszych konkurentów Hillary Clinton w wyścigu o nominację Demokratów na kandydata w wyborach prezydenckich. Teraz ponownie ubiega się o nominację. Według wstępnych sondaży Sanders jest w pierwszej trójce kandydatów z największym poparciem.

Co ciekawe, senator urodzony w Nowym Jorku ma polskie korzenie. Jego ojciec był Polakiem i wieku 17 lat wyemigrował do Stanów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dsj1yaz

Podziel się opinią

Share

dsj1yaz

dsj1yaz
Więcej tematów