01-09-2000 13:51

US Open - porażka Agassiego

d28cmow
d28cmow

Amerykański tenisista, rozstawiony z numerem 1., Andre Agassi nie obroni tytułu mistrzowskiego sprzed roku. Faworyt gospodarzy odpadł już w drugiej rundzie US Open (z pulą nagród 15,011 mln dol.) rozgrywanego w Nowym Jorku. 30-letni Amerykanin przegrał w czwartkowym meczu tzw. "nocnej sesji" na Arthur Ashe Stadium z Francuzem Arnaud Clementem w czterech setach. Oprócz Agassiego odpadli także dwaj inni rozstawieni zawodnicy: Nicolas Lapentti (Ekwador, 16.) oraz Franco Squillari z Argentyny (13.).
W rywalizacji tenisistek do trzeciej rundy rozstawione zawodniczki awansowały niemal w komplecie. Swoje mecze wygrały: triumfatorka z kortów Rolanda Garrosa w Paryżu Mary Pierce (Francja, 4.), Serena Williams (USA, 5.), zwyciężczyni sopockiego turnieju WTA Idea Prokom Open Niemka Anke Huber (nr 10.) oraz Rosjanka Anna Kurnikowa (12.). Z tego grona "wyłamała" się tylko 27- letnia Belgijka Dominique Van Roost (nr 14.), która na początku trzeciego seta przeciwko Amerykance Lilii Osterloh zrezygnowała z dalszej gry.

Wyniki drugiej rundy gry pojedynczej kobiet:
Serena Williams (USA, 5.) - Nadjeżda Pietrowa (Rosja) 6:3, 6:2
Anke Huber (Niemcy, 10.) - Tatiana Panowa (Rosja) 6:2, 6:3
Mary Pierce (Francja, 4.) - Magdalena Malejewa (Bułgaria) 7:5, 2:6, 6:1
Anna Kurnikowa (Rosja, 12.) - Sandra Kleinova (Czechy) 6:4, 6:1
Tamarine Tanasugarn (Tajlandia) - Virginia Ruano Pascual (Hiszpania) 3:6, 6:3, 6:1
Jelena Lichowcewa (Rosja) - Els Callens (Belgia) 7-6 (7-2) 4-6 6-1
Jelena Dokic (Australia) - Miriam Oremans (Holandia) 6:1, 6:4
Justine Henin (Belgia) - Alicia Molik (Australia) 6:2, 6:2
Giulia Casoni (Włochy) - Lubomira Baczewa (Bułgaria) 6:2, 6:4
Shinobu Asagoe (Japan) - Patty Schnyder (Szwajcaria) 7:5, 6:4
Jelena Dementiewa (Rosja) - Sylvia Plischke (Austria) 6:4, 7:6 (7/6)
Lisa Raymond (USA)- Ruxandra Dragomir (Rumunia) 6:4, 6:2
Conchita Martinez (Hiszpania -7) - Maria Antonia Sanchez Lorenzo (Hiszpania) 6:3, 6:2
Lindsay Davenport (USA - 2) - Kim Clijsters (Belgia) 4:6, 6:2, 6:2
Lilia Osterloh (USA) - Dominique Van Roost (Belgia - 14) 7:6, 4:6, krecz
Francesca Schiavone (Włochy) - Gloria Pizzichini (Włochy) 6:4, 6:4

Wyniki drugiej rundy gry pojedynczej mężczyzn: Arnaud Clement (Francja) - Andre Agassi (USA, 1.) 6:3, 6:2, 6:4
Thomas Enqvist (Szwecja, 7.) - Chris Woodruff (USA) 6:3, 6:2, 6:2
Jewgienij Kafielnikow (Rosja, 5.) - Alexander Popp (Niemcy) 6:7 (3-7), 6:4, 6:4, 6:4
Jerome Golmard (Francja) - Nicolas Lapentti (Ekwador, 16.) 7:6 (7-3), 6:0, 2:6, 4:6, 7:6 (7-5)
Hyung-Taik Lee (Korea Płd.) - Franco Squillari (Argentyna, 13.) 7:6 (7-3), 7:5, 6:2
Rainer Schuttler (Niemcy) - Tommy Haas (Niemcy) 7:6 (7-5), 6:2, 6:4
Marcelo Rios (Chile) - Jens Knippschild (Niemcy) 4:6, 6:4, 6:4, 7:5
Andrei Pavel (Rumunia) - Arnaud Di Pasquale (Francja) 6:7 (5-7), 6:1, 6:3, 6:4
Hicham Arazi (Maroko) - Wayne Ferreira (RPA) 6:3, 6:3, 6:7 (5-7), 6:3
Dominik Hrbaty (Słowacja) - Karim Alami (Maroko) 6:3, 6:4, 6:3
Tim Henman (W. Brytania - 11) - Fernando Gonzalez (Chile) 6:3, 6:4, 6:2
Lleyton Hewitt (Australia - 9) - Julien Boutter (Francja) 7:6 (7/6), 6:4, 6:4
Jiri Novak (Czechy) - Byron Black (Zimbabwe) 2:6, 6:3, 7:5, 7:6 (7/4)