Trwa ładowanie...
samolot

Uroczystości ku czci ofiar katastrofy samolotu CASA

Przed południem w Mirosławcu
(Zachodniopomorskie) został odsłonięty pomnik poświęcony pamięci
20 oficerów Sił Powietrznych, którzy 23 stycznia zginęli w
katastrofie samolotu transportowego CASA C-295 M.

Share
Uroczystości ku czci ofiar katastrofy samolotu CASA
d3exlxi

Galeria

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/pozegnanie-ofiar-katastrofy-samolotu-casa-6038701193041025g )[

]( http://wiadomosci.wp.pl/pozegnanie-ofiar-katastrofy-samolotu-casa-6038701193041025g )
Pożegnanie ofiar katastrofy samolotu CASA

Galeria

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/zaloba-narodowa-po-katastrofie-samolotu-6038675310523521g )[

]( http://wiadomosci.wp.pl/zaloba-narodowa-po-katastrofie-samolotu-6038675310523521g )
Żałoba narodowa po katastrofie samolotu

Utraceni, lecz nie zapomniani, pokonani nie w walce lecz przez los. Jakież znamienne i prawdziwe są te słowa wyryte na pamiątkowej tablicy ofiar samolotu CASA - powiedział podczas uroczystości gen. broni Andrzej Błasik.

d3exlxi

Pomnik, którego głównym elementem jest głaz z tablicą z nazwiskami wszystkich tragicznie zmarłych żołnierzy, ustawiono dokładnie w miejscu katastrofy. Obok obelisku postawiono duży drewniany krzyż i statecznik z rozbitego samolotu z ocalałym numerem taktycznym "019".

W uroczystości odsłonięcia pomnika wzięły udział rodziny tragicznie zmarłych oficerów, wiceminister obrony narodowej Czesław Piątas, dowódca Sił Powietrznych gen. broni Andrzej Błasik oraz szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Franciszek Gągor.

Po odsłonięciu pomnika nad miejscem gdzie odbywały się uroczystości przelecialy cztery myśliwsko-bombowe samoloty SU-22 z 40 eksadry myśliwstwa taktycznego w Świdwinie, dla uczczenia pamięci ofiar katastrofy samolotu CASA.

Po uroczystościach w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryj Panny w Mirosławcu odbędzie się msza w intencji ofiar katastrofy. Po nabożeństwie z koncertem "Młodzi Polacy elicie Polskiego Lotnictwa" wystąpi Orkiestra Symfoniczna "Sonata" im. Bogumiła Łepeckiego.

d3exlxi

CASA C-295 M z 13. Eskadry Lotnictwa Taktycznego w Krakowie rozbiła się 23 stycznia o godz. 19.07 w czasie podchodzenia do lądowania w 12. Bazie Lotniczej w Mirosławcu. Maszyna spadła na zalesiony teren poza jednostką, ok. 800 metrów od pasa startowego. Na jej pokładzie znajdowało się 16 wysokiej rangi oficerów Sił Powietrznych i 4 członków załogi. Wszyscy zginęli na miejscu. Dotychczas nie podano jeszcze ostatecznych przyczyn katastrofy. (ap)

d3exlxi

Podziel się opinią

Share
d3exlxi
d3exlxi
Więcej tematów