Trwa ładowanie...
ycipk-4ivyue
ycipk-4ivyue
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
rząd

Urban: rezygnacja Cimoszewicza nie jest oczekiwanym efektem

Rezygnacja ministra spraw zagranicznych Włodzimierza Cimoszewicza nie jest oczekiwanym efektem naszej publikacji - powiedział redaktor naczelny "NIE" Jerzy Urban. Cimoszewicz złożył w poniedziałek po południu rezygnację, której premier Leszek Miller nie przyjął.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-4ivyue
(RadioZet)
Podziel się

Dla radia Zet mówi Jerzy Urban (100 KB)

"Ja nie znam zawartości tych dysków, tylko ich charakterystykę. Widocznie minister Cimoszewicz zna tę zawartość i uznał, że ich wyciągnięcie do prasy skompromituje go albo też miał inne powody" - skomentował decyzję Cimoszewicza Urban.

ycipk-4ivyue

Ta decyzja nie zamyka tematu i można się spodziewać kolejnych publikacji. Redakcja "w granicach prawa" będzie korzystała z danych znajdujących się na dyskach - zadeklarował Urban.

Poinformował, że w związku z tekstem dzwonił do niego zastępca prokuratora generalnego Kazimierz Olejnik. "Powiedziałem mu, żeby robił swoje" - powiedział Urban.

W najnowszym tygodniku "NIE" w artykule pt. "Cimoszewicz obnażony" napisano, "że 12 dysków twardych z komputerów Ministerstwa Spraw ZagranicznychSpraw Zagranicznych znalazło się w redakcji NIE". "Są na nich dokumenty z lat 1992-2004. Ostatnie - z lutego 2004 r. Samych plików z rozszerzonym doc. (Microsoft Word), czyli pism redagowanych na komputerze jest 4216. Są też setki innych plików" - czytamy w artykule. "Na wielu dokumentach kiedyś napisano, że są tajne lub poufne" - podkreślono w publikacji.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4ivyue

ycipk-4ivyue
ycipk-4ivyue
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów