Trwa ładowanie...
d1v2cun
d1v2cun
rząd

Urban: rezygnacja Cimoszewicza nie jest oczekiwanym efektem

Rezygnacja ministra spraw zagranicznych Włodzimierza Cimoszewicza nie jest oczekiwanym efektem naszej publikacji - powiedział redaktor naczelny "NIE" Jerzy Urban. Cimoszewicz złożył w poniedziałek po południu rezygnację, której premier Leszek Miller nie przyjął.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1v2cun
 (RadioZet)
((RadioZet))

Dla radia Zet mówi Jerzy Urban (100 KB)

"Ja nie znam zawartości tych dysków, tylko ich charakterystykę. Widocznie minister Cimoszewicz zna tę zawartość i uznał, że ich wyciągnięcie do prasy skompromituje go albo też miał inne powody" - skomentował decyzję Cimoszewicza Urban.

d1v2cun

Ta decyzja nie zamyka tematu i można się spodziewać kolejnych publikacji. Redakcja "w granicach prawa" będzie korzystała z danych znajdujących się na dyskach - zadeklarował Urban.

Poinformował, że w związku z tekstem dzwonił do niego zastępca prokuratora generalnego Kazimierz Olejnik. "Powiedziałem mu, żeby robił swoje" - powiedział Urban.

W najnowszym tygodniku "NIE" w artykule pt. "Cimoszewicz obnażony" napisano, "że 12 dysków twardych z komputerów Ministerstwa Spraw ZagranicznychSpraw Zagranicznych znalazło się w redakcji NIE". "Są na nich dokumenty z lat 1992-2004. Ostatnie - z lutego 2004 r. Samych plików z rozszerzonym doc. (Microsoft Word), czyli pism redagowanych na komputerze jest 4216. Są też setki innych plików" - czytamy w artykule. "Na wielu dokumentach kiedyś napisano, że są tajne lub poufne" - podkreślono w publikacji.

d1v2cun

Podziel się opinią

Share
d1v2cun
d1v2cun
Więcej tematów