Trwa ładowanie...
d4kz5eb
d4kz5eb
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
rząd

Urban: rezygnacja Cimoszewicza nie jest oczekiwanym efektem

Rezygnacja ministra spraw zagranicznych Włodzimierza Cimoszewicza nie jest oczekiwanym efektem naszej publikacji - powiedział redaktor naczelny "NIE" Jerzy Urban. Cimoszewicz złożył w poniedziałek po południu rezygnację, której premier Leszek Miller nie przyjął.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4kz5eb
 (RadioZet)

Dla radia Zet mówi Jerzy Urban (100 KB)

"Ja nie znam zawartości tych dysków, tylko ich charakterystykę. Widocznie minister Cimoszewicz zna tę zawartość i uznał, że ich wyciągnięcie do prasy skompromituje go albo też miał inne powody" - skomentował decyzję Cimoszewicza Urban.

d4kz5eb

Ta decyzja nie zamyka tematu i można się spodziewać kolejnych publikacji. Redakcja "w granicach prawa" będzie korzystała z danych znajdujących się na dyskach - zadeklarował Urban.

Poinformował, że w związku z tekstem dzwonił do niego zastępca prokuratora generalnego Kazimierz Olejnik. "Powiedziałem mu, żeby robił swoje" - powiedział Urban.

W najnowszym tygodniku "NIE" w artykule pt. "Cimoszewicz obnażony" napisano, "że 12 dysków twardych z komputerów Ministerstwa Spraw ZagranicznychSpraw Zagranicznych znalazło się w redakcji NIE". "Są na nich dokumenty z lat 1992-2004. Ostatnie - z lutego 2004 r. Samych plików z rozszerzonym doc. (Microsoft Word), czyli pism redagowanych na komputerze jest 4216. Są też setki innych plików" - czytamy w artykule. "Na wielu dokumentach kiedyś napisano, że są tajne lub poufne" - podkreślono w publikacji.

d4kz5eb

Podziel się opinią

Share

d4kz5eb

d4kz5eb
Więcej tematów