Trwa ładowanie...
d44i235

Uratowali ciężarną kobietę z ciasnej łodzi. Chwilę później urodziła

Irlandzki statek LÉ Eithne uratował u wybrzeży Libii ponad 700 osób, które na przepełnionych pontonach próbowały dostać się do Europy. Na jednym z nich płynęła kobieta w zaawansowanej ciąży, która chwilę po opuszczeniu swojej łodzi urodziła dziecko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uratowali ciężarną kobietę z ciasnej łodzi. Chwilę później urodziła
(Twitter)
d44i235

Udany poród w tak trudnych warunkach to cud. Jednak zarówno matka jak i dziecko czują się dobrze, a ich życiu nie zagraża nic złego. Poza nimi załoga irlandzkiego okrętu uratowała dokładnie 703 inne osoby. Wszyscy uciekali z ogarniętej wojną domową Libii do Europy na pięciu przepełnionych pontonach.

Migranci zostaną przetransportowani do tzw. Portu Bezpieczeństwa znajdującego się w Katanii na włoskiej wyspie Sycylia. Jest to miejsce, gdzie państwa UE zaangażowane w walkę z kryzysem imigracyjnym przewożą uratowanych na Morzu Śródziemnym ludzi, by zapewnić im pomoc medyczną, a także umożliwić staranie się o azyl lub inną formę pomocy.

Misja, z godnie z którą statki państw Unii Europejskiej oraz organizacje pozarządowe działa od 2015 roku, kiedy kryzys imigracyjny nasilił się. Efekty jej działania są widoczne gołym okiem. Dzięki morskim patrolom udało się uratować przed utonięciem już ponad 15 tys. osób.

d44i235

Podziel się opinią

Share

d44i235

d44i235
Więcej tematów