Trwa ładowanie...
dkju88a
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Uprowadzono kilkunastu tureckich pracowników w Bagdadzie

Co najmniej 16 tureckich robotników i inżynierów uprowadzono w środę rano w Bagdadzie - poinformował przedstawiciel MSW Iraku Saad Maan. Turków porwali zamaskowani osobnicy, którzy zaatakowali kampery na placu budowy. Porwanych wywieziono samochodami typu SUV.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przedstawiciel MSW Iraku Saad Maan
Przedstawiciel MSW Iraku Saad Maan (AFP)
dkju88a

Powołując się na źródła policyjne AFP podaje, że uprowadzono co najmniej 17 osób. Nie wiadomo na razie kto zorganizował atak, ani jaki może być powód porwania - pisze Associated Press i przypomina, że Turcja zaangażowała się niedawno w walkę z Państwem Islamskim (IS).

29 sierpnia samoloty sił powietrznych Turcji po raz pierwszy wzięły udział w nalotach na cele IS w Syrii, prowadzonych przez koalicję pod przywództwem USA. Udział tureckich maszyn we wspólnych operacjach koalicji jest wynikiem porozumienia Ankary z Waszyngtonem o roli Turcji w kampanii przeciwko sunnickim dżihadystom z IS, którzy kontrolują duże obszary Syrii i Iraku.

Turcja w lipcu zgodziła się na udostępnienie koalicji strategicznie ważnych baz lotniczych, lecz sama niechętnie odnosiła się do odgrywania istotnej roli w walce z IS, obawiając się odwetu. 24 lipca tureckie samoloty zaatakowały cele IS w Syrii, lecz nie w ramach operacji prowadzonej przez koalicję.

W ubiegłym roku 46 tureckich obywateli zostało porwanych przez IS. Zakładników wypuszczono po ponad trzech miesiącach.

dkju88a

Podziel się opinią

Share

dkju88a

dkju88a
Więcej tematów