Trwa ładowanie...
d20wr1g

UOKiK ostrzega przed naciągaczami. Oto najpopularniejsze metody oszustw

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta przestrzega przed nieuczciwymi praktykami akwizytorów oraz dostawców energii. Urząd zaleca ostrożność i weryfikowanie informacji, które przekazują klientom naciągacze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
UOKiK zachęca do kontaktu pod numerem 801 440 220
UOKiK zachęca do kontaktu pod numerem 801 440 220 (iStock.com, Fot: BrianAJackson)
d20wr1g

Pierwszy sposób wyłudzania pieniędzy, przed którym przestrzega UOKiK, dotyczy dostawców energii, gazu oraz sygnału telefonicznego czy internetowego. Nieuczciwi przedsiębiorcy obiecują niższe rachunki i często podają się za firmę, z którą konsument był dotychczas związany umową. Jeśli usługobiorca uwierzy naciągaczom, może narazić się na poważne straty.

UOKiK zaleca również, by uważać na firmy, które dzwonią i zapraszają na bezpłatny pokaz, badanie lub odbiór nagrody. Jak podkreśla Urząd, często celem tych demonstracji jest sprzedaż produktów (garnków, dywanów etc.), które nie są warte swojej ceny.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta przypomina, że polskie prawo pozwala odstąpić od umowy do 14 dni od momentu jej zawarcia bez ponoszenia żadnych kosztów. Zaprasza również do korzystania z bezpłatnej infolinii. Pod numerem 801 440 220 na konsumentów czekają konsultanci, którzy wesprą ich fachową poradą.

d20wr1g

Źródło: UOKiK

Zobacz także: "Stanisław Piotrowicz zabrał mi kawałek ziemi". Mieszkańcy Odrzykonia skarżą się na posła PiS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d20wr1g

Podziel się opinią

Share

d20wr1g

d20wr1g
Więcej tematów