Trwa ładowanie...

Unijni komisarze chcą uciąć fundusze Polsce i Węgrom

Na łamach niemieckiego tygodnika "Der Spiegel" ukazał się wywiad z unijnym komisarzem ds. budżetu. Guenther Oettinger zapowiada, że będzie przekonywał innych komisarzy do uzależnienia unijnych funduszy od praworządności i przyjmowania uchodźców. Rozmowy na ten temat mają się rozpocząć z początkiem nowego roku.

Unijni komisarze chcą uciąć fundusze Polsce i WęgromŹródło: Forum, fot: REUTERS/Albert Gea
d2hy0tz

Odpowiadając na pytanie o sens zmuszania Polski i Węgier za pomocą finansów do przyjmowania uchodźców i przestrzegania praworządności, odpowiedział, że to temat, który jest podejmowany już od jakiegoś czasu. - Na początku stycznia będę rozmawiał o tym z ekspertami i moimi kolegami z Komisji. Nie przesądzam wyniku dyskusji, ale wydaje mi się oczywiste to, że fundusze strukturalne funkcjonują lepiej, gdy ich odbiorcy przestrzegają reguł praworządności - powiedział.

Według unijnego komisarza, kwotowy rozdział uchodźców jest "prawidłowym instrumentem" służącym rozwiązaniu problemu migracji. Kraje, które najbardziej ucierpiały wskutek emgracji, to Grecja, Włochy, Bułgaria, Hiszpania, Malta i Cypr. Zdaniem Oettinger tym krajom należy się solidarność i wsparcie.

d2hy0tz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hy0tz
Więcej tematów