Trwa ładowanie...

Unijni komisarze chcą uciąć fundusze Polsce i Węgrom

Na łamach niemieckiego tygodnika "Der Spiegel" ukazał się wywiad z unijnym komisarzem ds. budżetu. Guenther Oettinger zapowiada, że będzie przekonywał innych komisarzy do uzależnienia unijnych funduszy od praworządności i przyjmowania uchodźców. Rozmowy na ten temat mają się rozpocząć z początkiem nowego roku.

Share
Unijni komisarze chcą uciąć fundusze Polsce i Węgrom
Źródło: Forum, Fot: REUTERS/Albert Gea
dw4w2l4

Odpowiadając na pytanie o sens zmuszania Polski i Węgier za pomocą finansów do przyjmowania uchodźców i przestrzegania praworządności, odpowiedział, że to temat, który jest podejmowany już od jakiegoś czasu. - Na początku stycznia będę rozmawiał o tym z ekspertami i moimi kolegami z Komisji. Nie przesądzam wyniku dyskusji, ale wydaje mi się oczywiste to, że fundusze strukturalne funkcjonują lepiej, gdy ich odbiorcy przestrzegają reguł praworządności - powiedział.

Według unijnego komisarza, kwotowy rozdział uchodźców jest "prawidłowym instrumentem" służącym rozwiązaniu problemu migracji. Kraje, które najbardziej ucierpiały wskutek emgracji, to Grecja, Włochy, Bułgaria, Hiszpania, Malta i Cypr. Zdaniem Oettinger tym krajom należy się solidarność i wsparcie.

dw4w2l4

Podziel się opinią

Share
dw4w2l4
dw4w2l4
Więcej tematów