Trwa ładowanie...
dff5ghq

Unijni komisarze chcą uciąć fundusze Polsce i Węgrom

Na łamach niemieckiego tygodnika "Der Spiegel" ukazał się wywiad z unijnym komisarzem ds. budżetu. Guenther Oettinger zapowiada, że będzie przekonywał innych komisarzy do uzależnienia unijnych funduszy od praworządności i przyjmowania uchodźców. Rozmowy na ten temat mają się rozpocząć z początkiem nowego roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (Forum, Fot: REUTERS/Albert Gea)
dff5ghq

Odpowiadając na pytanie o sens zmuszania Polski i Węgier za pomocą finansów do przyjmowania uchodźców i przestrzegania praworządności, odpowiedział, że to temat, który jest podejmowany już od jakiegoś czasu. - Na początku stycznia będę rozmawiał o tym z ekspertami i moimi kolegami z Komisji. Nie przesądzam wyniku dyskusji, ale wydaje mi się oczywiste to, że fundusze strukturalne funkcjonują lepiej, gdy ich odbiorcy przestrzegają reguł praworządności - powiedział.

Według unijnego komisarza, kwotowy rozdział uchodźców jest "prawidłowym instrumentem" służącym rozwiązaniu problemu migracji. Kraje, które najbardziej ucierpiały wskutek emgracji, to Grecja, Włochy, Bułgaria, Hiszpania, Malta i Cypr. Zdaniem Oettinger tym krajom należy się solidarność i wsparcie.

dff5ghq

Podziel się opinią

Share

dff5ghq

dff5ghq
Więcej tematów