Trwa ładowanie...
tusk
17-03-2017 16:43

„Unia okupuje Polskę”. Poseł przekroczył granice dobrego smaku

W czwartek na antenie TVP Info padły bardzo ostre słowa. Poseł Jacek Wilk, który był gościem Michała Rachonia w programie „Minęła 20” w skandalicznych słowach skomentował wybór Donalda Tuska na kolejną kadencję szefa Rady Europejskiej. Porównał w nich byłego premiera do szkodnika, a Unię Europejską do polskiego okupanta.

„Unia okupuje Polskę”. Poseł przekroczył granice dobrego smakuŹródło: Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta
dcncgp0
dcncgp0

- Dobrze, że wybrano Donalda Tuska. Lepiej, by nieudolny polityk szkodził naszemu okupantowi, a nie działał w Polsce – mówił przedstawiciel klubu Kukiz’15.

Poseł próbował wytłumaczyć, skąd z jego strony tak mocna krytyka Wspólnoty. Wilk stwierdził, że “z formalno-prawnego punktu widzenia, Unia Europejska jest okupantem terytorium Polski” . Dopytywany przez prowadzącego o konkrety, nie potrafił jednak szczegółowo odnieść się do swoich zarzutów.

- Jest super-rząd, który sprawuje władzę nad wszystkimi państwami, dlatego z formalnego punktu widzenia Polska jest pod okupacją Unii Europejskiej – dodał ogólnikowo poseł Kukiz’15.

Polacy nie podzielają takiego punktu widzenia. W sondażu przeprowadzonym 13 marca przez IBRiS dla „Rzeczpospolitej” wynika, że aż 78 proc. rodaków chce pozostać w Unii Europejskiej. Dowodem euroentuzjazmu mogą być wypowiedzi internautów, którzy w mocnych słowach skomentowali wystąpienie Jacka Wilka na antenie TVP.

foto

dcncgp0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcncgp0
Więcej tematów