Trwa ładowanie...
d26kutu
d26kutu
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
czarnogóra

Unia Europejska formalnie uznała niepodległą Czarnogórę

Unia Europejska formalnie uznała niepodległą Czarnogórę i zaapelowała do władz tego kraju o utrzymywanie dobrych stosunków z Serbią.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d26kutu

Unijni ministrowie spraw zagranicznych stwierdzili, że deklaracja niepodległości Czarnogóry ogłoszona przez parlament 3 czerwca jest prawnym potwierdzeniem wyników referendum, w którym 21 maja 55,5 proc. Czarnogórców opowiedziało się za niezależnością od Serbii.

Czarnogóra odłączyła się od Serbii, z którą od 2003 r. tworzyła luźny związek dwóch republik pod nazwą Serbia i Czarnogóra.

Unijni ministrowie oświadczyli, że będą utrzymywać bliskie stosunki z Czarnogórą "jako suwerennym i niepodległym państwem". Wezwali też rząd w Podgoricy do "prowadzenia bezpośredniego i konstruktywnego dialogu" w sprawie przyszłych stosunków z Belgradem.

d26kutu

Podziel się opinią

Share

d26kutu

d26kutu
Więcej tematów