Trwa ładowanie...
d2udvya

UNHCR: 130 tys. ludzi uciekło do Rosji, 100 tys. - w granicach Ukrainy

Prawie 100 tys. ludzi musiało zmienić miejsce pobytu w granicach Ukrainy, a 130 tys. wybrało ucieczkę do Rosji - ogłosiło biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR).

Share
d2udvya

- Zbliżamy się do granicy 100 tys. wewnętrznych uchodźców na Ukrainie - oświadczył na konferencji w Genewie rzecznik UNHCR Dan McNorton. Ich liczba w ciągu mniej niż miesiąca wzrosła dwukrotnie.

McNorton zauważył, że od początku czerwca wyraźnie zwiększyła się liczba osób, które uciekły z Doniecka i Ługańska, na wschodzie Ukrainy, gdzie trwają walki między oddziałami rządowymi a prorosyjskimi separatystami.

Uchodźcy wewnętrzni mówili personelowi ONZ, że zdecydowali się na porzucenie domów z powodu obaw o bezpieczeństwo i możliwości, że znajdą się w centrum walk.

Według najnowszych danych agencji ONZ, pochodzących z 18 lipca, w granicach Ukrainy miejsce pobytu zmieniło około 95,5 tys. osób, a do Rosji uciekło 130 tys. Ostatni bilans UNHCR publikowany pod koniec czerwca mówił o 54,4 tys. uchodźcach wewnętrznych i 110 tys., którzy uciekli do Rosji.

d2udvya

Podziel się opinią

Share
d2udvya
d2udvya
Więcej tematów