Trwa ładowanie...
d3onpsy

Ulewy i śnieg w Bułgarii. Dwie ofiary śmiertelne

Ulewy i wczesny śnieg pochłonęły w Bułgarii dwie ofiary śmiertelne - poinformowało w niedzielę radio publiczne. Na południe od Burgas w wezbranej rzece utopiła się 38-letnia kobieta. Inna zamarzła w lesie w środkowej części kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ulewy i śnieg w Bułgarii. Dwie ofiary śmiertelne
(Fotolia)
d3onpsy

Ponad 30 tys. gospodarstw domowych jest pozbawionych prądu. Na wschodzie kraju powodzie spowodowały duże szkody. Najbardziej ucierpiał region Burgas nad Morzem Czarnym i Chaskowo na południowym wschodzie kraju.

Koło Burgas w wyniku ulewnych deszczów przelała się woda z trzech zbiorników retencyjnych. Zalane są drogi i setki domów. W obwodzie burgaskim obowiązuje stan klęski żywiołowej.

W Chaskowie woda zalała centralne dzielnice. W ciągu minionej doby spadło tam 109 litrów wody na metr kwadratowy. Poniedziałek będzie dniem wolnym dla uczniów.

d3onpsy

Zamknięte będą szkoły również w Gabrowie i Sewlijewie w środkowej części kraju, gdzie ponad 60-centymetrowa warstwa śniegu utrudnia ruch samochodowy. Wiele dróg w tym regionie jest nieprzejezdnych. Wstrzymano ruch kolejowy. W ponad 50 wioskach brakuje prądu. Służby ratunkowe poinformowały o kilkudziesięciu turystach, którzy utknęli w górach.

Dziesiątki domów zostało podtopionych w okolicach Płowdiwu i Wielkiego Tyrnowa.

To już trzecia w tym roku w Bułgarii fala klęsk żywiołowych, głównie powodzi. Straty spowodowane przez te klęski oszacowano na 388,5 mln euro. Po czerwcowych powodziach Bułgaria otrzymała od UE 10,5 mln euro pomocy. W miniony czwartek Sofia zwróciła się o kolejne 4,6 mln.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d3onpsy

Podziel się opinią

Share
d3onpsy
d3onpsy
Więcej tematów