Trwa ładowanie...

Ukraińska TV: Dowódca Floty Czarnomorskiej aresztowany

Admirał Igor Osipow miał zostać aresztowany - podała ukraińska telewizja Kanał 24, która powołuje się na źródła z wywiadu. Wcześniej niepotwierdzone informacje na ten temat pojawiały się w mediach społecznościowych. Kreml dalej milczy. Moskwa nie ma jednak zwyczaju informować o aresztowaniach dokonanych wśród dowództwa.

Share
Admirał Osipow miał zostać aresztowany w związku z pójściem na dno okrętu flagowego Floty CzarnomorskiejAdmirał Osipow miał zostać aresztowany w związku z pójściem na dno okrętu flagowego Floty CzarnomorskiejŹródło: wikimedia
d47pwq0

Ukraińska telewizja Kanał 24 twierdzi, że aresztowanie admirała Igora Osipowa jest następstwem zatonięcia okrętu flagowego dowodzonej przez niego Floty Czarnomorskiej. Kreml potwierdził w czwartek wieczorem oficjalnie, że krążownik "Moskwa" poszedł na dno.

Zatrzymanie Osipowa ma być sygnałem, że Kreml chce obwinić kogoś za utratę jednostki - twierdzi Kanał 24, dodając przy tym, że nie znane są stawiane mu zarzuty.

d47pwq0

Stacja zdradza także, powołując się przy tym również na źródła z ukraińskiego wywiadu, że atak na "Moskwę" wywołał "burzę w rosyjskim dowództwie", a wszelkie działania w związku z sytuacją krążownika miały być podejmowane "w panice".

"Dowództwo miało wpaść w histerię" - informuje Kanał 24.

W sieci pojawiły się także doniesienia dotyczące samego zatrzymania. Admirał miał zostać aresztowany "przez ludzi w cywilnych ubraniach". Świadkowie zdarzenia mieli twierdzić, że przebiegło ono "brutalnie". W trakcie czynności adiutant Osipowa miał zostać "bardzo dotkliwie pobity" - czytamy w pojawiających się w sieci doniesieniach. Nie zostały one jednak potwierdzone przez żadną ze stron.

d47pwq0

Kreml nie ma zwyczaju informowania

Kreml nie zabrał stanowiska w sprawie. Zwyczajowo jednak do opinii publicznej nie są podawane wiadomości dotyczące aresztowań wśród generalicji, do których dochodzić ma w związku z fiaskiem prowadzenia wojny w Ukrainie.

W ostatnim czasie serwisy informowały o zatrzymaniu byłego już szefa 5. służby (Służby Informacji Operacyjnej i Kontaktów Międzynarodowych) Federalnej Służby Bezpieczeństwa gen. Siergieja Biesieda. Doniesienia te również nie zostały potwierdzone przez rosyjskie władze.

Kreml nie informuje również o śmierci swoich najwyższych dowódców. W Ukrainie miało zginąć już siedmiu rosyjskich generałów. Moskwa potwierdziła jedynie śmierć jednego z nich.

d47pwq0

Zobacz też: Putin dostanie po głowie? Generał o rozczarowaniu prezydenta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d47pwq0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d47pwq0
d47pwq0
Więcej tematów