Trwa ładowanie...

Prysznic z wyrzutni. "Ukraińscy żołnierze zawstydzili inżynierów ze Szwecji"

Pomysłami ukraińskich artylerzystów, które przewyższają koncepcje szwedzkich i brytyjskich inżynierów, chwali się ministerstwo obrony Ukrainy. Okazuje się bowiem, że zużyta jednorazowa wyrzutnia ATGW NLAW może otrzymać nowe życie i wprowadzić nieco komfortu do codziennej egzystencji wojska w warunkach polowych.

Share
Prawdziwy upcykling i cyrkularny DIY  w wykonaniu ukraińskich żołnierzy. Jednorazowa wyrzutnia pocisku posłużyła do skonstruowania prysznica w polowych warunkach Prawdziwy upcykling i cyrkularny DIY w wykonaniu ukraińskich żołnierzy. Jednorazowa wyrzutnia pocisku posłużyła do skonstruowania prysznica w polowych warunkach Źródło: Twitter
d2es1jd

"W przeciwieństwie do jednorazowej wyrzutni, prysznic polowy NLAW jest przyjazny dla środowiska i jest do wielokrotnego użytku. Green Tech wkracza do armii" - chwali pomysłowość żołnierzy ukraiński resort obrony. "Nasi prości żołnierze zawstydzili inżynierów ze Szwecji i Wielkiej Brytanii" - dodaje humorystycznie ministerstwo w Kijowie.

Konstrukcja NLAW (Light Anti-tank Weapon), zanim została prysznicem leśnym, dzięki któremu wojsko może w nawet w tych spartańskich warunkach zregenerować się po walce, już spełniła swoją militarną misję. Zanim jej niepotrzebną część można wyrzucić do kontenera na surowce wtórne, eliminowała z frontu nawet najbardziej zaawansowane czołgi wroga.

d2es1jd

Ukraińska myśl technologiczna. Wojenny recykling militarny

Ta broń, z której pochodzi odpad, tak sprytnie zrecyklingowany przez wojsko, to najnowocześniejsze wyposażenie piechoty. Dzięki takim sprzętom, jak ten jednoosobowy system broni przeciwpancernej krótkiego zasięgu, wojsko może działać w każdym środowisku, w tym także na obszarach zabudowanych.

Elastyczny NLAW, jak zachwalają konstruktorzy, może atakować z niemal każdej pozycji, od wysokiego budynku, do miejsca za drzewem lub w rowie. Można strzelać pod kątem 45 stopni, zza węgła obiektu, z wnętrza budynku, z okopu lub z piwnicy, z odległości 20 metrów.

Pamiątki w postaci takiego odpadu będą obecne w ukraińskiej przestrzeni jeszcze długo. Pomysłowy naród nie pozwoli, by militarne śmieci nie zyskały drugiego życia. Zabawne zdjęcia już teraz znaleźć można w sieci.

Putin już nie ufa swojemu wywiadowi? "Może to jest tylko przykrywka"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2es1jd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d2es1jd
d2es1jd
Więcej tematów