Trwa ładowanie...
"Ukraińcy nie potrzebują polskiego wojska"

"Ukraińcy nie potrzebują polskiego wojska"

Nigdy nie słyszałem od żadnego oficera czy polityka ukraińskiego, że chcieliby się zwrócić do Polski lub kogokolwiek o pomoc militarną - tak prof. gen. Bogusław Pacek odniósł się w "Po przecinku" w TVP Info do dyskusji o tym, czy Polska powinna wysłać swoich żołnierzy na Ukrainę. - Ani politycy, ani zwykli Ukraińcy nie oczekują takiego wsparcia - potwierdził ukraiński socjolog, Jurij Taran.
Share
d2f72p0

W minioną środę Zbigniew Bujak powiedział w wywiadzie dla RMF FM, że byłoby "fantastycznie, gdyby polscy żołnierze walczyli w Doniecku". Dzień później w tym samym radiu zapytano Andrzeja Dudę, kandydata PiS na prezydenta, czy powtórzyłby te słowa. - Pamiętajmy o tym, że jeżeli już, to Polska mogłaby udzielić wsparcia, należałoby to rozważyć, to jest bardzo poważna decyzja. Trzeba by się było nad nią dobrze zastanowić - stwierdził Duda. Jego słowa zostały odebrane jako zachęcanie do wysłania polskich wojsk na Ukrainę.

Prof. gen. Bogusław Pacek pytany, czy Polska powinna wesprzeć wojskiem Ukrainę był temu zdecydowanie przeciwny. - Cała społeczność ma działać tak, aby ten konflikt się zakończył, a nie rozgorzał na dobre. Takie pomysły nie powinny się pojawiać w Polsce. Nigdy nie słyszałem od żadnego oficera czy polityka ukraińskiego, żeby o to chcieli się zwrócić do Polski lub kogokolwiek - mówił.

d2f72p0

Ukraiński socjolog Jurij Taran potwierdził, że nikt na Ukrainie nie oczekuje od Polski wysłania wojsk na front wschodni. - Jesteśmy świadomi, że w jakiś sposób to jest sprawa między Ukraińcami a Rosjanami. Działanie wspólnoty międzynarodowej może polegać na wsparciu technicznym, dostarczaniu broni, amunicji. A po wyzwoleniu tych obszarów od separatystów może potrzebowaliśmy jeszcze wsparcia policyjnego - mówił Taran.

d2f72p0

Podziel się opinią

Share
d2f72p0
d2f72p0
Więcej tematów