Trwa ładowanie...
22-11-2014 17:58

Ukraińcy: 7,5 tys. rosyjskich żołnierzy na naszym terenie

Ukraińskie władze poinformowały o obecności ok. 7,5 tys. rosyjskich żołnierzy na separatystycznym wschodzie Ukrainy, a także o kolejnych przypadkach przerzucania sprzętu wojskowego z terytorium Rosji.

Ukraińcy: 7,5 tys. rosyjskich żołnierzy na naszym terenieŹródło: AFP, fot: Dimitar Dilkoff
d1z3o20
d1z3o20

- Obecność 7,5 tys. członków rosyjskich sił zbrojnych na terytorium ukraińskim jest czynnikiem destabilizującym, który uniemożliwia nam szybkie opanowanie sytuacji w naszym kraju - oświadczył minister obrony Stepan Połtorak.

Dodał, że wobec tego zagrożenia Ukraina ma zamiar "zwiększyć liczebność swoich sił zbrojnych". Nie podał jednak żadnych dodatkowych szczegółów.

Z kolei sztab prowadzonej od połowy kwietnia operacji przeciwko separatystom na wschodzie Ukrainy poinformował, że przez przejście graniczne Donieck-Izwaryne przerzucono z Rosji ok. 20 sztuk sprzętu wojskowego, który został skierowany do Ługańska.

Zobacz również: Trwa wymiana ognia z separatystami

W piątek Kijów oskarżył Rosję o to, że z jej terytorium dokonano ostrzału artyleryjskiego terenów ukraińskich - po raz pierwszy od podpisania 5 września mińskich uzgodnień zawierających porozumienie o zawieszeniu broni we wschodniej Ukrainie.

W ciągu 24 godzin w walkach na terenach objętych operacją sił rządowych przeciwko separatystom zginęło czterech ukraińskich żołnierzy i cywil.

d1z3o20
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z3o20
Więcej tematów