Trwa ładowanie...
d2voi53
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ukraina: wiece w Charkowie i Doniecku. Dziesiątki rannych

Dziesiątki rannych demonstrantów w Charkowie. Według afp, uczestnicy prorosyjskiej demonstracji odnieśli obrażenia podczas próby wdarcia się do budynku lokalnych władz.
W zgromadzeniu przeciwko nowym, prozachodnim władzom Ukrainy udział brało około 20 tys. osób. W ruch poszły kamienie i granaty ogłuszające. Jednak na razie nie wiadomo, kto był stroną atakującą. Prorosyjski wiec z udziałem 10 tys. ludzi odbywa się także w Doniecku. Według niepotwierdzonych doniesień, przekazanych przez Euromaidan PR na Twitterze, w Doniecku słychać było strzały.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prozachodni aktywista ranny podczas starć z prorosyjskimi demonstrantami, Charków
Prozachodni aktywista ranny podczas starć z prorosyjskimi demonstrantami, Charków (AP, Fot: © 2014 Olga Ivashchenk)
d2voi53

- Nie chcemy separatyzmu, chcemy, żeby nowa władza liczyła się ze zdaniem całego południowego wschodu kraju - powiedział z trybuny mer Charkowa Giennadij Kernes.

Ponad 10 tysięcy osób, przeciwników nowych władz kraju, zebrało się też na wiecu w sobotę na Placu Lenina w centrum Doniecka, matecznika Wiktora Janukowycza.

Agencja Interfax-Ukraina podaje, że uczestnicy wiecu trzymają rosyjskie flagi, sztandar partii "Rosyjski Blok" i transparenty z napisami "Donbas z Rosją", "'Berkut' z narodem, naród z 'Berkutem'", "Donbas - wstawaj". W trakcie wiecu rosyjski sztandar zawisł na gmachu władz administracyjnych miasta.

d2voi53

Demonstranci deklarowali, że wspierają "aspiracje Krymu przyłączenia się do Rosji".

- Jesteśmy oburzeni tym, co się dzieje w Kijowie. Nie pozwolimy nacjonalistom wejść do naszego miasta - powiedział agencji AFP 40-letni Aleksandr.

- Jestem tutaj, aby poprzeć Berkut. Młodzi chłopcy zostali zabici w Kijowie przez nacjonalistów - oznajmiła z kolei Olena.

- Nie uznaję nowej osoby pełniącej obowiązki prezydenta. Jestem przeciwko ukrainizacji na siłę. Jestem rosyjską obywatelką i chcę żyć w pokoju - zadeklarowała Tatiana Leonowa.

- Janukowycz jest naszym prezydentem. Potępiamy Zachód za to, że zorganizował przewrót w Kijowie. Sewastopol i Krym powinny należeć do Rosji - mówili inni uczestnicy prorosyjskiego wiecu w Doniecku.

d2voi53

Podziel się opinią

Share

d2voi53

d2voi53
Więcej tematów