Trwa ładowanie...
d1pc1no

Ukraina "uśmierciła" Putina w dzień wyborów. "Won, moskiewscy okupanci"

Transparenty z hasłami m.in. "Nie dla wyborów Putina na Ukrainie" i "Śmierć wrogom" pojawiły się na ogrodzeniu ambasady rosyjskiej w Kijowie. Przed konsulatem generalnym Federacji Rosyjskiej w Charkowie postawiono trumnę z kukłą przedstawiającą Władimira Putina.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ukraińscy aktywiści zablokowali dostęp do konsulatów m.in. we Lwowie, Charkowie i Odessie
Ukraińscy aktywiści zablokowali dostęp do konsulatów m.in. we Lwowie, Charkowie i Odessie (PAP, Fot: PAP)
d1pc1no

W dniu wyborów prezydenckich w Rosji w pobliżu rosyjskiej placówki dyplomatycznej w Kijowie zgromadzili się aktywiści i działacze partii nacjonalistycznych. Zgromadzenie sprzeciwiało się przeprowadzeniu rosyjskich wyborów na terytorium Ukrainy, podaje polsatnews.pl.

Demonstrujący przed ambasadą "uśmiercili" kukłę przedstawiającą Władimira Putina. Powieszona na symbolicznej szubienicy lalka trzymała transparent brzmiący: "Śmierć rosyjskim okupantom".

d1pc1no
PAP
PAP

Ukraińscy aktywiści zablokowali też dostęp do konsulatów we Lwowie, Charkowie i Odessie, uniemożliwiając głosowanie w tamtejszych lokalach wyborczych. Przed budynkiem konsulatu generalnego Rosji w Charkowie aktywiści postawili instalację artystyczną z kukłą Putina w trumnie.

"Dużo policji. Nie ma ludzi, którzy chcieliby głosować" - napisał Viktor Spank, który udostępnił zdjęcie z Charkowa na Facebooku.

PAP

Władimir Putin otrzymał 76,65 proc. głosów z wyborów prezydenckich, które odbyły się 18 marca 2018 r. Wyniki obejmują dane z 99. proc. obwodów.

d1pc1no

Kolejne miejsca zajęli Paweł Grudinin z Partii Komunistycznej zdobywając 11,82 proc. głosów. Za nim był ekstrawagancki ultra nacjonalista Władimir Żyrinowski z 5,68 proc., a potem dziennikarka telewizyjna Ksenia Sobczak z 1,66 proc.

Źródło: polsatnews.pl / WP

d1pc1no

Podziel się opinią

Share

d1pc1no

d1pc1no
Więcej tematów