Trwa ładowanie...

Ukraina "uśmierciła" Putina w dzień wyborów. "Won, moskiewscy okupanci"

Transparenty z hasłami m.in. "Nie dla wyborów Putina na Ukrainie" i "Śmierć wrogom" pojawiły się na ogrodzeniu ambasady rosyjskiej w Kijowie. Przed konsulatem generalnym Federacji Rosyjskiej w Charkowie postawiono trumnę z kukłą przedstawiającą Władimira Putina.

Share
Ukraina "uśmierciła" Putina w dzień wyborów. "Won, moskiewscy okupanci"Źródło: PAP, fot: PAP
dr0640e

W dniu wyborów prezydenckich w Rosji w pobliżu rosyjskiej placówki dyplomatycznej w Kijowie zgromadzili się aktywiści i działacze partii nacjonalistycznych. Zgromadzenie sprzeciwiało się przeprowadzeniu rosyjskich wyborów na terytorium Ukrainy, podaje polsatnews.pl.

Demonstrujący przed ambasadą "uśmiercili" kukłę przedstawiającą Władimira Putina. Powieszona na symbolicznej szubienicy lalka trzymała transparent brzmiący: "Śmierć rosyjskim okupantom".

PAP
Źródło: PAP, fot: PAP
PAP
Źródło: PAP, fot: PAP

Ukraińscy aktywiści zablokowali też dostęp do konsulatów we Lwowie, Charkowie i Odessie, uniemożliwiając głosowanie w tamtejszych lokalach wyborczych. Przed budynkiem konsulatu generalnego Rosji w Charkowie aktywiści postawili instalację artystyczną z kukłą Putina w trumnie.

"Dużo policji. Nie ma ludzi, którzy chcieliby głosować" - napisał Viktor Spank, który udostępnił zdjęcie z Charkowa na Facebooku.

PAP
Źródło: PAP, fot: PAP

Władimir Putin otrzymał 76,65 proc. głosów z wyborów prezydenckich, które odbyły się 18 marca 2018 r. Wyniki obejmują dane z 99. proc. obwodów.

Kolejne miejsca zajęli Paweł Grudinin z Partii Komunistycznej zdobywając 11,82 proc. głosów. Za nim był ekstrawagancki ultra nacjonalista Władimir Żyrinowski z 5,68 proc., a potem dziennikarka telewizyjna Ksenia Sobczak z 1,66 proc.

Źródło: polsatnews.pl / WP

dr0640e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr0640e
dr0640e
Więcej tematów