Trwa ładowanie...
dvea2bg
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ukraina: krytyczna sytuacja w obwodzie ługańskim. Separatyści okrążyli żołnierzy rządowych

W obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy okrążonych zostało przez separatystów 112 żołnierzy ukraińskich; są zabici i ranni - poinformował na swej stronie internetowej szef lojalnej wobec Kijowa miejscowej administracji obwodowej Hennadij Moskal. Sytuację określił jako krytyczną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ługańsk, Ukraina
Ługańsk, Ukraina (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
dvea2bg

Moskal podał, że we wtorek w rejonie szosy łączącej Ługańsk i Artiomowsk trwały regularne starcia między ukraińskimi oddziałami a prorosyjskimi separatystami.

- Nasze pozycje ostrzeliwali bojownicy tak zwanego 32. samodzielnego okręgu kozackiego Wojska Dońskiego, którzy okopali się w lesie, dysponując 20 czołgami i inną techniką wojskową - napisał.

Poinformował, że od wtorku kilkakrotnie doszło do starć pomiędzy rządowym wojskiem a separatystami, jednak wiarygodnych informacji na temat sytuacji nie ma. Wiadomo jedynie, że w okrążeniu znajduje się 112 żołnierzy sił ukraińskich i Gwardii Narodowej, którzy wpadli w zasadzkę. Do niewoli dostali się ranni, wśród nich dowódca batalionu.

dvea2bg

- Obecną sytuację można scharakteryzować jako krytyczną. Konkretnych informacji o stratach techniki wojskowej, liczby zabitych i rannych nie ma; przedostanie się do miejsc starć nie jest możliwe, gdyż stale trwa ostrzał ciężkiej artylerii, która okopała się w leśnym masywie - napisał Moskal.

Dodał, że niepowodzeniem zakończyły się podejmowane przez obserwatorów OBWE próby porozumienia się z kierownictwem tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej (ŁRL) w sprawie wstrzymania ognia. Bojownicy tak zwanego Wojska Dońskiego nie podlegają ŁRL i działają według własnego uznania.

dvea2bg

Podziel się opinią

Share

dvea2bg

dvea2bg
Więcej tematów