Trwa ładowanie...

Ukraina: krytyczna sytuacja w obwodzie ługańskim. Separatyści okrążyli żołnierzy rządowych

W obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy okrążonych zostało przez separatystów 112 żołnierzy ukraińskich; są zabici i ranni - poinformował na swej stronie internetowej szef lojalnej wobec Kijowa miejscowej administracji obwodowej Hennadij Moskal. Sytuację określił jako krytyczną.

Share
Ukraina: krytyczna sytuacja w obwodzie ługańskim. Separatyści okrążyli żołnierzy rządowych
Źródło: PAP, Fot: Jakub Kamiński
d1rrequ

Moskal podał, że we wtorek w rejonie szosy łączącej Ługańsk i Artiomowsk trwały regularne starcia między ukraińskimi oddziałami a prorosyjskimi separatystami.

- Nasze pozycje ostrzeliwali bojownicy tak zwanego 32. samodzielnego okręgu kozackiego Wojska Dońskiego, którzy okopali się w lesie, dysponując 20 czołgami i inną techniką wojskową - napisał.

d1rrequ

Poinformował, że od wtorku kilkakrotnie doszło do starć pomiędzy rządowym wojskiem a separatystami, jednak wiarygodnych informacji na temat sytuacji nie ma. Wiadomo jedynie, że w okrążeniu znajduje się 112 żołnierzy sił ukraińskich i Gwardii Narodowej, którzy wpadli w zasadzkę. Do niewoli dostali się ranni, wśród nich dowódca batalionu.

- Obecną sytuację można scharakteryzować jako krytyczną. Konkretnych informacji o stratach techniki wojskowej, liczby zabitych i rannych nie ma; przedostanie się do miejsc starć nie jest możliwe, gdyż stale trwa ostrzał ciężkiej artylerii, która okopała się w leśnym masywie - napisał Moskal.

Dodał, że niepowodzeniem zakończyły się podejmowane przez obserwatorów OBWE próby porozumienia się z kierownictwem tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej (ŁRL) w sprawie wstrzymania ognia. Bojownicy tak zwanego Wojska Dońskiego nie podlegają ŁRL i działają według własnego uznania.

d1rrequ

Podziel się opinią

Share
d1rrequ
d1rrequ
Więcej tematów