Trwa ładowanie...
d1c91y4

Ukraina: Kozacy spotkają się z papieżem

5 tysięcy młodych mężczyzn w historycznych strojach kozackich weźmie udział w greckokatolickiej 5 tysięcy młodych mężczyzn w historycznych strojach kozackich weźmie udział w greckokatolickiej mszy świętej, którą Jan Paweł II będzie odprawiał 25 czerwca na lotnisku Czajka pod Kijowem.

Share
d1c91y4

W poniedziałek na konferencji prasowej poinformował o tym ojciec Teodor Jankiw, jeden z koordynatorów przygotowań do wizyty. Ksiądz dodał, że Kozacy wręczą papieżowi krzyż, strój i insygnia kozackie. Ponadto chęć udziału w mszy w obrządku greckokatolickim zgłosiło dotychczas 3-4 tys. żołnierzy i oficerów i ponad 2 tys. członków Związku Oficerów Ukrainy.

Ogółem - jak powiedział ksiądz Jankiw - na wszystkie cztery liturgie (po dwie w obrządku wschodnim i łacińskim) wydrukowano 2,2 miliona zaproszeń. W Kijowie w obydwu mszach będzie mogło wziąć udział 600 tysięcy osób, we Lwowie - 1,6 miliona.

Zaproszenia na greckokatolicką mszę w Kijowie od poniedziałku są bezpłatnie rozdawane m.in. w greckokatolickich świątyniach. Na łacińską liturgię zaproszenia będą rozdawali rzymskokatoliccy księża, ale można je będzie odbierać dopiero od następnego poniedziałku. (reb)

d1c91y4

Podziel się opinią

Share
d1c91y4
d1c91y4
Więcej tematów