Trwa ładowanie...
d3s4ujn

Ukraina: Julia Tymoszenko prowadzi w sondażach prezydenckich

Według najnowszego sondażu największe szanse na wygranie najbliższych wyborów prezydenckich na Ukrainie ma Julia Tymoszenko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (PAP, Fot: Sindeyev Vladimir)
d3s4ujn

Sondaż wykonała grupa socjologiczna Rating w dniach 10-18 września. Badana grupa respondentów najczęściej wskazywała na liderkę partii Batkiwszczyna jako faworytkę. Tymoszenko cieszy się sympatią 13,2 proc. ankietowanych.

Na drugim miejscu uplasował się komik Wołodymyr Zełenski z wynikiem 7,8 proc. Dalej w klasyfikacji są obecny prezydent Petro Poroszenko (6,8%), był minister obrony Anatolij Hrycenko (6,6%), współprzewodniczący partii Blok Opozycyjny Jurij Bojko (5,7%), lider partii Za Życie Wadym Rabinowycz (5,4%), przewodniczący Partii Radykalnej Ołeh Laszko (5,2%) i lider zespołu pop-rockowego Okean Elzy Swiatosław Wakarczuk (5%).

17% badanych jest niezdecydowanych co do swojego kandydata, zaś 12,6% nie chce w ogóle brać udziału w wyborach prezydenckich.

d3s4ujn

Kilka dni wcześniej Julia Tymoszenko wygrała inny sondaż. Z badań fundacji Demokratyczne Inicjatywy im. Ilka Kuczeriwa wynikało, że 17,8 ankietowanych popiera jej kandydaturę.

Julia Tymoszenko dwukrotnie była premierem Ukrainy - najpierw od stycznia do września 2005 roku, potem od grudnia 2007 roku do marca 2010 roku. W 2010 i 2014 roku startowała w wyborach na prezydenta Ukrainy.

d3s4ujn

Podziel się opinią

Share

d3s4ujn

d3s4ujn
Więcej tematów