Trwa ładowanie...
d46bn1l

Ukraina blokuje wjazd motocyklistów z Rosji. To "Nocne Wilki"?

Państwowa Straż Graniczna Ukrainy (PSGU) nie przepuściła przez granicę 32 motocyklistów, którzy próbowali wjechać do tego kraju m.in. z Rosji przed zaplanowanymi na piątek i sobotę uroczystościami związanymi z 70-leciem zakończenia drugiej wojny światowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Nocne Wilki" i ich zwolennicy podczas przejazdu przez Słowację
"Nocne Wilki" i ich zwolennicy podczas przejazdu przez Słowację (PAP/EPA, Fot: Jakub Guvlak)
d46bn1l

- PSGU otrzymała informacje, że motocykliści ci mieli zamiar uczestniczyć w przedsięwzięciach o charakterze destabilizacyjnym w różnych regionach Ukrainy - oświadczył w czwartek na konferencji prasowej w Kijowie przedstawiciel straży Ołeh Słobodian.

To "Nocne Wilki"?

Władze ukraińskie nie wiedzą, czy wśród motocyklistów byli członkowie nacjonalistycznego rosyjskiego klubu "Nocne Wilki", wiadomo jednak, że byli to obywatele Rosji i innych krajów, którzy niewielkimi grupkami próbowali pokonać granicę od strony rosyjskiej i z terytorium Naddniestrza w dniach 1-5 maja.

d46bn1l

- Niektórzy z nich po usłyszeniu zakazu wjazdu próbowali przedostać się na nasze terytorium przez inne przejścia graniczne - powiedział Słobodian.

Podejrzane spotkania

- Część motocyklistów, których nie wpuszczono na Ukrainę, wcześniej w Rosji "odbywała spotkania o podejrzanym charakterze - podkreślił przedstawiciel straży. "Nocne Wilki" to klub motocyklowy, zaprzyjaźniony z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Wcześniej zgody na ich przejazd przez Polskę nie wyraziły władze w Warszawie.

Słobodian powtórzył w czwartek, że przed uroczystościami z okazji 70. rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej na granicach Ukrainy obowiązuje aż do 11 maja stan podwyższonej gotowości. Oświadczył, że działania te wywołane są koniecznością "niedopuszczenia do bezprawnego przenikania przez granicę bojowników i terrorystów, a także wwozu broni, amunicji i innych środków terroru". Szczególne zasady bezpieczeństwa obowiązują na granicy z Rosją.

d46bn1l

Zobacz również: Motocykliści zatrzymani na polskiej granicy

d46bn1l

Podziel się opinią

Share
d46bn1l
d46bn1l
Więcej tematów