Trwa ładowanie...
d28pi72

Ujawniono list do BBN. MON tłumaczy degradacje oficerów

Następny list pomiędzy Andrzejem Dudą a Antonim Macierewiczem wyciekł do mediów. Resort Antoniego Macierewicza tłumaczy prezydentowi decyzje o degradacjach w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ujawniono list do BBN. MON tłumaczy degradacje oficerów
(PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d28pi72

List MON do BBN jest odpowiedzią na interpelację Marka Biernackiego, który dwukrotnie pytał prezydenta o powody zdegradowania oficerów SKW. Z tego powodu BBN na polecenie Andrzeja Dudy wysłało pismo do MON. "GPC" dotarła do odpowiedzi resortu obrony.

Chodzi o zdegradowanego do stopnia szeregowca Krzysztofa Duszę i Magdalenę Ejsmont-Brzeską. MON zarzuca byłemu dyrektorowi Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO wyniesienie ściśle tajnych dokumentów i ich nieuprawnione przechowywanie. Powodem degradacji miał być kontakt z mediami po nocnej akcji MON z Bartłomiejem Misiewiczem w siedzibie CEK NATO. Natomiast Magdalenę Ejsmont-Brzeską uznano winną przewinień dyscyplinarnych w związku z nieprawidłowościami w CEK NATO.

W ujawnionym liście MON stwierdziło, że degradacje oficerów SKW były konieczne i wynikały ze stawianych im zarzutów. Resort Obrony odpiera też zarzuty, że odwołanie Duszy z funkcji dyrektora CEK NATO dokonano bezprawnie. Według MON, Dusza zostały wskazany na swoją funkcję w liście intencyjnym ministrów obrony Polski i Słowacji, który nie był wiążący dla ministerstwa.

Źródło: WP, Gazeta Polska Codziennie

d28pi72

Podziel się opinią

Share
d28pi72
d28pi72
Więcej tematów