Trwa ładowanie...
d2jnfsq
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

UE zawiesiła sankcje wobec Białorusi

Państwa UE zawiesiły na cztery miesiące sankcje wobec 170 przedstawicieli władz Białorusi, w tym prezydenta Aleksandra Łukaszenki. Decyzja została podjęta w kontekście poprawy stosunków UE z tym krajem - podała Rada UE. Szef białoruskiego państwa będzie mógł wjechać na teren UE 31 października.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aleksander Łukaszenka po głosowaniu w wyborach
Aleksander Łukaszenka po głosowaniu w wyborach (AFP, Fot: Maxim Malinovsky)
d2jnfsq

Decyzja o czasowym zawieszeniu restrykcji dotyczy 170 ze 175 objętych nimi osób, a także trzech firm. To odpowiedź UE na uwolnienie w wakacje przez prezydenta Alaksandra Łukaszenkę sześciu więźniów politycznych i brak reperkusji wobec opozycji przy okazji przeprowadzonych w tym miesiącu wyborów prezydenckich.

Ogólne porozumienie ws. zawieszenia sankcji zostało uzgodnione przez państwa unijne jeszcze przed wyborami prezydenckimi na Białorusi, ale jego wprowadzenie było uzależnione od ich przebiegu.

Akt prawny wraz z informacjami dotyczącymi osób i podmiotów, które obejmuje postanowienie, ma zostać opublikowany w dzienniku urzędowym UE w piątek. W życie wejdzie natomiast 31 października.

d2jnfsq

Podziel się opinią

Share

d2jnfsq

d2jnfsq
Więcej tematów