Trwa ładowanie...
deo477x

UE: Z powodu zamachu w Ankarze odwołano spotkanie "koalicji woli"

• Odwołano zaplanowany na czwartek miniszczyt 11 krajów UE, nazwany spotkaniem "koalicji woli"
• Powodem jest zamach w Ankarze, w którym zginęło 28 osób, a 61 zostało rannych
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
UE: Z powodu zamachu w Ankarze odwołano spotkanie "koalicji woli"
(AFP, Fot: ADEM ALTAN)
deo477x

Spotkanie to, które miało się odbyć w ambasadzie Austrii w Brukseli przed szczytem całej Unii Europejskiej, miało dotyczyć kryzysu uchodźczego.

W rozmowach "koalicji woli", czyli tych krajów skupionych wokół Niemiec, które chcą doprowadzić do przesiedlenia grupy uchodźców syryjskich bezpośrednio z obozów w Turcji, miały wziąć udział - oprócz Niemiec i Austrii - Francja, Szwecja, Belgia, Holandia, Luksemburg, Finlandia, Słowenia, Portugalia i Grecja. Zaproszeni byli też premier Turcji Ahmet Davutoglu oraz szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

Ze względu na zamach zaplanowaną wizytę w Azerbejdżanie odroczył też prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan.

deo477x

Do zamachu doszło w centrum Ankary w godzinach szczytu. W pobliżu wojskowych pojazdów czekających na czerwonym świetle eksplodował samochód pułapka.

Cytowane przez agencję Reutera źródła w tureckich służbach bezpieczeństwa podały, że pierwsze oznaki sugerują, iż za zamachem stała Partia Pracujących Kurdystanu (PKK). Z kolei inne źródła, z zamieszkanego głównie przez Kurdów południowego wschodu kraju, sądzą, że atak był dziełem Państwa Islamskiego (IS).

deo477x

Podziel się opinią

Share
deo477x
deo477x