Trwa ładowanie...
d1zfwcu

UE: ruszyła akcja "Mocne uderzenie"

Unia Europejska wraz z państwami kandydackimi rozpoczęły wielką operację skierowaną przeciwko nielegalnej imigracji i zorganizowanej przestępczości.

Share
d1zfwcu

Akcja pod hasłem "Mocne uderzenie" jest prowadzona na granicach państw Europy Centralnej i Wschodniej, czyli na przyszłych granicach Unii Europejskiej. W operacji bierze udział ponad 10 tys. policjantów i funkcjonariuszy straży granicznej.

Koordynację działań powierzono Europolowi, który pozostaje w stałym kontakcie z wywiadami i służbami specjalnymi krajów, w których prowadzona jest operacja.

Granice Polski, Węgier, Rumunii, Słowacji i Słowenii będą poddane szczególnej kontroli. Celem akcji jest poznanie kanałów przerzutu nielegalnych imigrantów oraz rozpracowanie siatki handlarzy żywym towarem.

Belgowie, obejmując przewodnictwo w Unii Europejskiej, zapowiedzieli zdecydowane działanie w tej sprawie. Ich zdaniem, uszczelnienie granic i rozbicie zorganizowanej przestępczości musi nastąpić przed przyjęciem nowych członków.

Nielegalna imigracja oraz zagrożenie przestępczością to w krajach Piętnastki główne argumenty przeciwników rozszerzenia Unii. (mk)

d1zfwcu

Podziel się opinią

Share
d1zfwcu
d1zfwcu
Więcej tematów