Trwa ładowanie...
18-02-2005 05:30

Uczniowie pobili rekord Guinessa, ale uczą się dalej

21 uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu (Dolnośląskie) pobiło rekord Guinnessa na najdłuższą na świecie lekcję. Wytrzymali już 67 godzin, ale zamierzają uczyć się języka polskiego jeszcze kolejnych pięć godzin.

Uczniowie pobili rekord Guinessa, ale uczą się dalejŹródło: PAP, fot: Adam Hawałej
d47ekxe
d47ekxe

Uczniowie ze Strzegomia pobili dotychczasowy rekord, ktory wynosił 66 godzin i należał do uczniów z Pyskowic na Śląsku.

Jeśli młodzi ludzie wytrzymają kolejne pięć godzin, skończą o godz. 10 rano. Obecnie młodzi ludzie porównują postawy: romantyczne i pozytywistyczne. Mimo ogromnego zmęczenia odpowiadają na pytania nauczyciela. Tuż przed 5 rano przez minutę ćwiczyli, by nie zasnąć w ławkach. Dopinguje ich spora grupa rodziców i przyjaciół.

Uczniowie w nieustającej lekcji języka polskiego biorą udział od wtorku. Przerabiają cały materiał z języka polskiego, który ich obowiązuje. Mają prawo do trwających 15 minut przerw, co osiem godzin. Wszystko jest rejestrowane przez kamery. Nagranie zostanie przekazane do Londynu, gdzie zapadnie decyzja, czy rekord został pobity.

d47ekxe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47ekxe
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj