Trwa ładowanie...

Uczestnicy Przystanku Woodstock trafili do szpitala po dopalaczach

22 uczestników Przystanku Woodstock trafiło do szpitala w wyniku zatrucia dopalaczami - podała TVP Gorzów Wielkopolski. Organizator imprezy Jerzy Owsiak podkreśla, że na miejscu jest prokurator oraz specjalne urządzenie do wykrywania środków psychoaktywnych.
Share
XXI Przystanek Woodstock potrwa do 1 sierpnia
XXI Przystanek Woodstock potrwa do 1 sierpniaŹródło: PAP, Fot: Lech Muszyński
d27thgc

Lekarze twierdzą, że młodzi ludzie zatruli się środkami psychoaktywnymi, wśród których były dopalacze. Na szczęście wszystkim udało się pomóc i wrócili do zabawy.

Dziennikarze TVP Gorzów Wlkp. twierdzą, że problem narkotyków na Przystanku Woodstock jest duży. Głos w sprawie zabrał organizator imprezy Jerzy Owsiak, którego cytuje portal wzielonej.pl. Owsiak podkreśla, że na miejscu jest prokurator oraz specjalnie urządzenie, którego zadaniem będzie wykrywanie środków psychoaktywnych.

Owsiak przyłączył się do rządowej kampanii, która ma zwiększyć świadomość nt. zagrożeń związanych z zażywaniem dopalaczy. W środę pakt społeczny przeciwko dopalaczom podpisała premier Ewa Kopacz oraz ministrowie spraw wewnętrznych, sprawiedliwości, edukacji i zdrowia.

Od początku fali zatruć dopalaczami, które nastąpiły w drugim tygodniu lipca, głównie na Śląsku, zmarły dwie osoby - 19-latek, który najprawdopodobniej przyjął substancję o nazwie "mocarz", oraz 24-latek w następstwie spożycia "rozpałki do grilla". Od 3 lipca w całym regionie odnotowano 771 podejrzeń zatruć dopalaczami, ponad 20 nadal przebywa w szpitalach.

d27thgc

XXI Przystanek Woodstock rozpoczyna się 30 lipca i potrwa do 1 sierpnia. To jeden z największych festiwali muzycznych w Europie. Na czterech festiwalowych scenach zaprezentuje się blisko 70 wykonawców z Polski i zagranicy.

d27thgc

Podziel się opinią

Share
d27thgc
d27thgc
Więcej tematów