Uczennica z chłopakiem zbezcześciła grób. Nie pójdzie na studniówkę. "Bardzo żałuję"

Natalia D., która razem z chłopakiem zbezcześciła groby w śląskich Zbrosławicach, została ukarana przez swoją szkołę. Dziewczyna nie weźmie udziału w studniówce, ma zakaz wyjeżdżania na szkolne wycieczki i wyjazdy, nie może również liczyć na czasowe ulgowe traktowanie podczas zajęć, które do tej pory mógł zgłosić każdy uczeń. Oświadczenie 18-latki, która "bardzo żałuje tego", co zrobiła, opublikowała jej szkoła na Facebooku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziewczyna ma wpisaną naganę
Dziewczyna ma wpisaną naganę (WP.PL)
WP

"Bardzo żałuję tego, co się stało i nie będę uchylać się od konsekwencji mojego nieracjonalnego zachowania. Zapewniam, że razem z moim bratem i chłopakiem naprawimy szkody tego zdarzenia" - czytamy w oświadczeniu uczennicy, które opublikował zespół szkół w Jastrzębiu-Zdroju.

Szkoła Natalii D. postanowiła ukarać dziewczynę za zbezczeszczenie grobów w Zbrosławicach. Uczennica razem z chłopakiem kładła się na nagrobku, wspinała się na krzyż i pozowała z wieńcami. Zdjęcia robił im brat dziewczyny i wrzucał do aplikacji Snapchat.

WP

Lista kar, które nałożono na 18-latkę, jest długa: "ograniczenie przywilejów uczennicy, w tym brak możliwości zgłoszenia nieprzygotowania się do lekcji wg zasad ustalonych z nauczycielem przedmiotu, brak możliwości skorzystania ze szczęśliwego numerka, brak możliwości udziału w dyskotekach szkolnych, wycieczkach oraz imprezach organizowanych przez oddział klasowy, brak możliwości reprezentowania szkoły w zawodach sportowych" - czytamy w oświadczeniu placówki.

Nastolatkowie "dla żartu" zrzucili kolegę z balkonu

WP

Dziewczynie wpisano również do arkusza ocen naganę i zabroniono wzięcia udziału w studniówce. W ramach kary Natalia D. zobowiązała się wykonać na rzecz szkoły prace społeczne w wymiarze 20 godzin do końca I semestru.

Brat dziewczyny "sam nie wie", czemu to fotografował

WP

- 15 września na cmentarzu w miejscowości Zbrosławice przy ul. Kościelnej dwoje młodych ludzi robiło sobie zdjęcia na nagrobkach, dziewczyna wchodziła na krzyż - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach mł. asp. Damian Ciecierski.

Zdjęcia zamieszczono w mediach społecznościowych i opatrzono wulgarnymi napisami jak: "Uj...liśmy rękę Jezusowi i ch...". Zobaczył je jeden z rodziców znajomych dziewczyny.

"Sam nie wiem, czemu robiłem te zdjęcia, ale stało się, wysłałem je do kilku znajomych w serwisie Snapchat, co również było błędem. W końcu chyba dotarło do nich, że nie powinni tego robić, bo udało im się przemówić do rozsądku i opuściliśmy cmentarz" – napisał na Facebooku brat 18-latki.

"W tamtej chwili najzwyczajniej zapomniałam o tym, że ludzie mają różne poglądy i wierzenia. Skupiłam się na dobrej zabawie, która wymknęła się spod kontroli" - tłumaczyła się dziewczyna.

WP

O zdarzeniu została poinformowana policja.

Polub WP Wiadomości
WP
WP