Trwa ładowanie...
d25620h

Uczelnie rozpoczęły rekrutacje na studia

Publiczne uczelnie w całym kraju zaczęły rekrutacje na studia. O maturzystów będą walczyć do lipca. Ponieważ jest ich coraz mniej, prześcigają się sposobach, by zainteresować swoją ofertą - informuje "Metro".
Share
Uczelnie rozpoczęły rekrutacje na studia
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d25620h

I tak uniwersytet w Toruniu z powodu niżu ma ok. 2 tys. studentów mniej niż rok wcześniej. Kusi więc kandydatów na studia darmowymi miejscami w akademikach i zniżkami na siłownię. By wygrać, nie trzeba mieć dobrze zdanej matury, ale trochę szczęścia w losowaniu. Wygra tylko sześć osób.

Zdaniem cytowanego przez gazetę dr Marka Zimnaka, rzecznika Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i szefa Stowarzyszenia PR i promocji polskich uczelni wygrają ci, którzy połączą siły. Już dziś uczelnie dogadują się z władzami miast i promują Gdańsk, Poznań czy Wrocław jako ośrodki akademickie.

Inni duzi gracze na razie nie oferują rekrutacyjnych bonusów. Wolą oryginalną promocję. Uniwersytet Śląski w czasie matur wysłał na miasto kominiarza. Maturzyści ściskali jego guziki na szczęście, a przy okazji dostawali ulotkę uczelni. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wymyślił "noc uniwersytetów" - po zmroku będzie się promował razem z innymi lubelskimi szkołami.

Liczba studentów będzie spadać jeszcze przez kolejne sześć lat. Z tego powodu upadać będą kolejne szkoły prywatne (według prognoz z ponad 300 zostanie za kilka lat około 50). Już teraz jest niemal 30 tys. mniej studentów niż rok wcześniej. Walka będzie przybierać na sile.

d25620h

Podziel się opinią

Share
d25620h
d25620h
Więcej tematów