Trwa ładowanie...

Uchodźcy z Pakistanu zatrzymani w Polsce. Do samolotu wsiedli bez dokumentów

Uchodźcy z Pakistanu zatrzymani na lotnisku w Pyrzowicach. Na pokład samolotu do Polski imigranci wsiedli… bez dokumentów.

Share
Uchodźcy z Pakistanu zatrzymani w Polsce. Do samolotu wsiedli bez dokumentów
Źródło: iStock.com
d2k6rhd

Uchodźcy z Pakistanu zatrzymani w Polsce

Jak podaje portal silesion.pl, w Pyrzowicach doszło do nietypowego zdarzenia. Zatrzymano uchodźców z Pakistanu, którzy na pokład samolotu dostali się… bez dokumentów. Według śląskiej straży granicznej to pierwszy tego typu zanotowany przypadek. Należy podkreślić, że cudzoziemcy przylecieli do Polski samolotem rejsowym z Dubaju. Dopiero podczas kontroli granicznej wyszło na jaw, ze ani mężczyzna, ani kobieta z trójką dzieci nie mają przy sobie żadnych dokumentów.

Zatrzymanie w Pyrzowicach – ustalenie okoliczności

Istotny jest również problem komunikacji z zatrzymanymi. Czynności wyjaśniające trzeba było prowadzić w obecności tłumacza. Cudzoziemcy zapewnili, że są obywatelami Pakistanu. Podali również swoje daje osobowe. Na pokład samolotu w Dubaj pomógł im wejść pośrednik, który w zamian za kilka tysięcy euro umożliwił uchodźcom podróż do Polski. Pakistańczycy złożyli już wnioski o udzielenie ochrony międzynarodowej w siedzibie Placówki Straży Granicznej w Katowicach. Zgodnie z postanowieniami sądu, do czasu rozpatrzenia wniosków o ochronę międzynarodowa, zatrzymani będą przebywać w specjalnych, strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców. Jeżeli decyzja w sprawie udzielenia ochrony będzie odmowna, zostanie wszczęte postępowanie w sprawie zobowiązania Pakistańczyków do powrotu.

d2k6rhd

Podziel się opinią

Share
d2k6rhd
d2k6rhd
Więcej tematów