Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
ubezpiecznia

Ubezpieczenie nieruchomości - co potrzebujesz o nim wiedzieć?

Jednym z ubezpieczeń, które trzeba wykupić, a o którym często zapominamy, jest ubezpieczenie nieruchomości. Pamiętamy o tym, by wykupić ubezpieczenie na pojazd, ubezpieczenie na wyjazd czy też polisę na życie. Tymczasem polisa na mieszkanie lub dom jest równie ważna, ponieważ chroni nas przed licznymi zagrożeniami związanymi z naszym domem lub mieszkaniem.

Share
Ubezpieczenie nieruchomości - co potrzebujesz o nim wiedzieć?
Źródło: pexels.com
d3mlr0w

Dlaczego warto ubezpieczyć nieruchomość?

Nieruchomość mieszkaniowa to obiekt, który ma dużą wartość – zwykle od kilkuset tysięcy do nawet kilku milionów złotych. Sytuacje losowe związane z taką nieruchomością (jak pożar, powódź czy wichura) lub kradzież mienia mogą spowodować utratę dorobku życia, na który pracowaliśmy przez wiele lat. Wielotysięcznych strat nie jesteśmy w stanie często odrobić nawet do emerytury, co wpływa negatywnie na nasze życie codzienne, szczególnie przy zdarzeniach losowych, gdy w takim domu lub mieszkaniu nie jesteśmy w stanie przez dłuższy czas zamieszkać. W związku z tym tak niezwykle ważne jest zapewnienie sobie i swoim bliskim odpowiedniej ochrony ubezpieczeniowej przez wykupienie polisy. Przed wyborem ubezpieczyciela warto przeanalizować ofertę kilku różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki temu wybierzemy najkorzystniejsze rozwiązanie pod kątem kosztów i zakresu ubezpieczenia.

Gdzie możemy ubezpieczyć nieruchomość?

Nieruchomość możemy ubezpieczyć w stacjonarnej agencji ubezpieczeniowej lub w banku, jeśli jest ona przedmiotem kredytu i chcemy w tym zakresie zyskać podstawową ochronę. Alternatywą jest ubezpieczenie internetowe, w przypadku którego wszelkie formalności wypełnimy za pomocą specjalnego formularza online, z opcją dodatkowego kontaktu telefonicznego. Znalezienie korzystnej oferty ubezpieczenia nieruchomości ułatwia w znaczny sposób porównywarka online. Jest to narzędzie bardzo intuicyjne, które po wpisaniu niezbędnych danych w bardzo precyzyjny sposób wylicza składkę.

d3mlr0w

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie nieruchomości przy pomocy porównywarki online

Jeśli chodzi o kalkulator ubezpieczeń nieruchomości, taki jak mFind, korzystając z niego, można ubezpieczyć mieszkanie lub dom, bez względu na wartość. Wystarczy tylko określić widełki cenowe i wpisać kod miejscowości, w której znajduje się taka nieruchomość. Konieczność podania takich danych wynika z faktu, iż w różnych lokalizacjach ryzyko wystąpienia sytuacji losowej może być różne. Dzięki uzupełnieniu niezbędnych informacji uzyskamy jednoczesny dostęp do oferty kilkudziesięciu towarzystw ubezpieczeniowych dostępnych na polskim rynku. To bardzo ważne, ponieważ różnice cenowe mogą wynosić w takim przypadku aż kilkadziesiąt procent. W zakresie ochrony nieruchomości istnieje możliwość ubezpieczenia za granicą lub w kraju, niezależnie od tego, w którym miejscu aktualnie przebywamy. Cały proces odbywa się online, zatem wystarczy do tego łącze internetowe. Nie musimy już w tym celu udawać się do lokalnej agencji ubezpieczeniowej, co jest bardzo wygodne, szczególnie gdy mieszkamy poza miastem. Porównywarka online łączy się z serwerami różnych towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu oferta ubezpieczenia mieszkania lub domu jest aktualna i nie wywoła zaskoczenia przy wyborze konkretnego towarzystwa.

W zakresie ubezpieczenia istnieje możliwość wyboru podstawowej ochrony w postaci ubezpieczenia pod kredyt z cesją na bank albo ochrony rozszerzonej od wielu zdarzeń losowych naraz, a także od kradzieży. Takie ubezpieczenie jest niezbędne wtedy, gdy często wyjeżdżamy i obawiamy się o swoje mienie. Przy korzystaniu z porównywarki ubezpieczeń online warto także wykupić ubezpieczenia za granicą. Ubezpieczenie turystyczne online także jest dostępne z poziomu strony internetowej, więc wszystkie formalności można załatwić w ciągu kilku minut.

d3mlr0w

Podziel się opinią

Share
d3mlr0w
d3mlr0w
Więcej tematów