Trwa ładowanie...

"Tytuł partnera prezydencji to duży prestiż"

Polską prezydencję w Radzie UE nieodpłatnie wspierać będzie sześć firm: Orange, Microsoft, PKN Orlen, Peugeot, Scania Polska S.A. i Coca-Cola. Dzięki tej pomocy nasz rząd zaoszczędzi ponad 10 mln zł. Korzyści odniosą również wybrane firmy. Tytuł partnera prezydencji to dla nich duży prestiż.

"Tytuł partnera prezydencji to duży prestiż"Źródło: PAP
d4fj9ul
d4fj9ul

Polska wyda na prezydencję prawie 430 mln zł. Opierając się na doświadczeniach innych krajów nasze przewodnictwo w kluczowych obszarach będzie wspierane przez kilku partnerów. Firmy te nieodpłatnie zapewnią wsparcie w postaci usług ICT (bezprzewodowy internet , laptopy, sprzęt do wideokonferencji, telefony komórkowe, oprogramowanie), transportowych (samochody, autobusy, paliwo), technicznych (system nagłośnieniowy i oświetleniowy) i spożywczych (woda mineralna i napoje na spotkania). Łączna wartość świadczeń w ramach podpisanych umów to ponad 10 mln zł.

Rzecznik prezydencji Konrad Niklewicz podkreślał w rozmowie z PAP, że wsparcie firm odciąży polskich podatników, którzy nie będą musieli finansować „organizacji rzeczy, które są konieczne, żeby prezydencja była przeprowadzona sprawnie”.

Do procedury wyboru partnerów nieodpłatnie wspierających organizację i promocję przewodnictwa RP w Radzie UE zgłosiło się 14 firm. Spośród nich Ministerstwo Spraw Zagranicznych wybrało sześć, które spełniały wszystkie stawiane wymagania.

d4fj9ul

Partnerzy

Należąca do grupy TP firma Contact Center w ramach umowy zapewni telefony komórkowe w sieci Orange oraz zestawy składające się z notebooka, modemu i aktywnej karty SIM pozwalające na korzystanie z mobilnego internetu w sieci Orange. Dodatkowo na wskazanych przez MSZ pięciu polskich lotniskach uruchomione zostaną specjalne hot spoty, czyli miejsca, w których można będzie korzystać z bezprzewodowego internetu. Usługi te będą wykorzystane zarówno do obsługi polskich urzędników, jak i zagranicznych delegatów.

Oprogramowaniem sprzętu komputerowego wykorzystywanego podczas prezydencji zajmie się firma Microsoft; dostarczy 400 licencji na system operacyjny Windows 7 w wersji ULTIMATE i 400 licencji na pakiet biurowy MS Office Professional 2010.

Peugeot użyczy 117 aut osobowych, wśród których znajdą się m.in. samochody wyposażone w silniki w 100% elektryczne. Z kolei szwedzka marka - Scania ma nieodpłatnie wypożyczyć sześć autokarów turystycznych.

Paliwo do samochodów i autokarów wchodzących w skład floty prezydencji dostarczy PKN Orlen. Umowa z tą firmą obejmuje przekazanie 150 przedpłaconych kart paliwowych typu tankbank o łącznej wartości 1 mln zł brutto. Karty umożliwią bezpłatne tankowanie pojazdów wchodzących w skład floty prezydencji.

d4fj9ul

Napoje na spotkania dostarczy firma Coca-Cola; w ramach umowy ma przekazać 100 tys. litrów wody Kropla Beskidu i innych napojów.

„Tytuł partnera prezydencji to prestiż”

Wszyscy partnerzy prezydencji podpisali umowy jednostronnie zobowiązujące, które mają charakter jawny. W zamian za pomoc każda z firm będzie mogła posługiwać się oficjalnym tytułem partnera prezydencji. - Jest to bardzo duży prestiż - ocenił Konrad Niklewicz.

- Jestem dumny, że będziemy mogli wspierać pierwszą polską prezydencję w Unii Europejskiej. To zaszczyt dla Orange i całej Grupy TP, a jednocześnie już drugie w krótkim czasie potwierdzenie jakości naszych usług i niezawodności jako partnera przedsięwzięć ważnych dla Polaków. Cieszę się, że będziemy partnerem dwóch wyjątkowych wydarzeń EURO2012 i pierwszej Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej – powiedział Maciej Witucki, prezes Grupy TP, do której należy firma Contact Center.

d4fj9ul
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fj9ul
Więcej tematów