Trwa ładowanie...

Tysiące euro za zabicie policjanta? Gazeta zbliżona do Al-Kaidy publikuje bulwersujące ogłoszenie

Wezwanie do ataków na policjantów i 60 tys. euro za ich zabicie - w czasopiśmie zbliżonym do Al-Kaidy opublikowane zostało bulwersujące ogłoszenie. W stan alarmu postawiono siły antyterrorystyczne w całej Europie.

Share
Tysiące euro za zabicie policjanta? Ogłoszenie gazety zbliżonej do Al-Kaidy
Tysiące euro za zabicie policjanta? Ogłoszenie gazety zbliżonej do Al-KaidyŹródło: EASTNEWS
d3mnwbp

Jak poinformował dziennik "ABC", hiszpańska policja ostrzegła w nocie wewnętrznej do wszystkich brygad antyterrorystycznych w kraju, że w czasopiśmie "The Wolves of Manhattan Magazine" zbliżonym do Al-Kaidy, kilka dni temu opublikowano ogłoszenie o nagrodzie wysokości tysięcy euro za zabicie policjanta w jakimkolwiek kraju zachodnim.

Warunkiem miało być zabicie chrześcijanina, Żyda albo ateisty.

d3mnwbp

Pismo zachęca do wykorzystywania chaosu w poszczególnych krajach, a zwłaszcza zamieszek. Wskazuje przede wszystkim na Stany Zjednoczone, Francję, Włochy, Niemcy i Wielką Brytanię, bo tam, zdaniem autora artykułu, miałoby to być łatwiejsze.

Terroryści przekazali także, że pierwszy "samotny wilk", który zabije policjanta w kraju zachodnim, powinien udokumentować atak i wysłać zdjęcie.

Terroryści mają płacić nie tylko za śmierć członków służb porządkowych, ale również za niszczenie sklepów oraz mienia publicznego i prywatnego. Jak twierdzą powodem miałaby być wojna "krzyżowców z islamem".

Europejskie siły przygotowane

Zdaniem "ABC", w związku z ogłoszeniem, w stan gotowości zostały już postawione siły antyterrorystyczne w całej Europie.

d3mnwbp

Zobacz też: Polska szczepionka na COVID-19. Informacje od szefa Agencji Badań Medycznych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3mnwbp

Podziel się opinią

Share
d3mnwbp
d3mnwbp
Więcej tematów