Trwa ładowanie...
d19apcc

Tylko wyborcy PiS popierają "piątkę Kaczyńskiego". Nowy sondaż

Obietnice zawarte w tzw. piątce Kaczyńskiego popierają tylko wyborcy PiS. Większość zwolenników innych partii uważa, że "piątka" jest niepotrzebna i zbyt kosztowna dla budżetu - wynika z sondażu Kantar dla "Gazety Wyborczej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Piątka Kaczyńskiego" to nowy pakiet świadczeń socjalnych
"Piątka Kaczyńskiego" to nowy pakiet świadczeń socjalnych (PAP, Fot: Wojciech Pacewicz)
d19apcc

"Gazeta Wyborcza" zapytała Polaków, co sądzą na temat pakietu socjalnego PiS, który został zaprezentowany przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Aż 74 proc. badanych wie, co to jest "piątka Kaczyńskiego. Większość respondentów, bo 58 proc., uważa, że jest to "zbyt kosztowna dla budżetu i nieuzasadniona propozycja”, a tylko 35 proc. uważa, że to "potrzebna i odpowiednia propozycja, nawet jeśli jest kosztowna”.

Wśród wyborców PiS "piątkę" popiera aż 78 proc. ankietowanych, przeciw jest 19 proc.

   infogram.com
(infogram.com)

"Zbyt kosztowne dla budżetu"

Wyborcy innych partii są przeciwni obietnicom socjalnym PiS - aż 86 proc. badanych stwierdziło, że są one zbyt kosztowne. Wśród tej grupy popiera je zaledwie 7 proc.

   infogram.com
(infogram.com)

„Piątka Kaczyńskiego” to nowy pakiet świadczeń, który kosztuje ok. 43 mld zł. Zakłada rozszerzenie programu 500+ także na pierwsze dziecko, dodatkowe jednorazowe świadczenie dla emerytów i rencistów w wysokości 888 zł wypłacone tuż przed wyborami, zerowy PIT dla młodych pracowników, przywrócenie usuniętych połączeń autobusowych i obniżenie kosztów pracy poprzez podniesienie kosztów uzyskania przychodu.

d19apcc

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Czytaj także: Schetyna odpowiada na "piątkę Kaczyńskiego"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d19apcc

Podziel się opinią

Share
d19apcc
d19apcc
Więcej tematów