Trwa ładowanie...
d444f68

Tylko w WP. "To jest skandal!". Nocne zamieszanie pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Mamy komentarz PiS

- Przychodzenie pod dom, do mieszkania prywatnego, to jest skandal - oznajmił w rozmowie z Wirtualną Polską wiceprezes PiS Adam Lipiński. To reakcja na incydent w Halloween pod domem Jarosława Kaczyńskiego. - To przekroczenie kolejnych granic, których nie powinniśmy przekraczać. Głównym inspiratorem jest opozycja totalna - oskarża Lipiński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za akcją pod domem Jarosława Kaczyńskiego stoi Lotna Brygada Opozycji
Za akcją pod domem Jarosława Kaczyńskiego stoi Lotna Brygada Opozycji (Twitter)
d444f68

Grupa aktywistów przebranych w upiorne stroje przyszła w nocy pod dom Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu. Wykrzykiwali "cukierek albo psikus" i zawiesili na ogrodzeniu prezesa PiS plakat z napisem: "Ja prezes Kaczyński będę głosował na Tuska". Filmik ze swojej akcji opublikowali w internecie. Widać na nim jak grupka przebierańców, m.in. mężczyzna z nożem w głowie i kościotrup z kosą, zmierza przed dom prezesa PiS. Interweniowała policja.

Co na to Adam Lipiński? - Następuje brutalizacja życia publicznego. Głównym inspiratorem jest opozycja totalna. Oni dają przyzwolenie, a nawet zachętę do tego typu działań. Ja traktuję to bardzo negatywnie. To przekroczenie kolejnych granic, których nie powinniśmy przekraczać. To uderzy nie tylko w nas, ale też w nich - w autorytet polityków, Sejmu - skomentował w rozmowie z Wirtualną Polską.

d444f68

- Często się udaje, że coś jest żartem, ale ja traktuję tego typu działania bardzo negatywnie. Nawet jeśli są przeprowadzone w "lightowej" formie, doprowadzają do brutalizacji i reakcji. To prowokuje inne grupy, żeby robiły podobne rzeczy. Po co taka licytacja agresji, kpiny i ataku? - dodał.

Zobacz: Kaczyński marszałkiem seniorem? Marek Sawicki prześmiewczo: ta funkcja mu się po prostu należy!

Odnosząc się do działań funkcjonariuszy, którzy po interwencji ostatecznie nie stwierdzili żadnego przestępstwa ani wykroczenia, Lipiński wskazał, że "policja może tylko działać w granicy prawa". - Jeśli ktoś dokonuje happeningów przeciwko komuś i nie narusza przepisów prawa, policja nie może interweniować. Ci aktywiści pewnie chcieli z tego skorzystać - stwierdził.

Kolejna taka akcja. Co zrobi PiS?

Za akcją pod domem Jarosława Kaczyńskiego stoi Lotna Brygada Opozycji. To jej kolejny happening na przestrzeni kilku tygodni. W ubiegłym tygodniu zorganizowali akcję "Dosypywanie głosów" przed siedzibą PiS w Warszawie. Wcześniej pojawili się w siedzibie Najwyższej Izby Kontroli, gdzie przyszli z materacami, firankami i abażurami, a strażnikom pilnującym wejścia radzili "zadzwonić do Banasia".

Co na to wiceprezes PiS? - Jeśli będzie interwencja ze strony partii, to tylko w granicach prawa - zapowiedział Adam Lipiński w rozmowie z WP.

d444f68

Podziel się opinią

Share

d444f68

d444f68
Więcej tematów