Trwa ładowanie...
d32zbm7

"Tylko nie mów nikomu". Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie ks. Jana A.

Decyzją Prokuratury Okręgowej w Kielcach śledztwo w sprawie księdza Jana A. zostało umorzone. Duchowny był oskarżany o wykorzystanie seksualne nieletniej dziewczynki. Ofiara zdecydowała się po latach opowiedzieć o swoim koszmarze w filmie braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Tylko nie mów nikomu". Sprawa ks. Jana A. umorzona
"Tylko nie mów nikomu". Sprawa ks. Jana A. umorzona (YouTube.com)
d32zbm7

Umorzenie śledztwa dotyczącego oskarżanego o pedofilię ks. Jana A. potwierdził rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach. Duchownego przedstawiono w filmie Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", gdzie w Domu Księży Emerytów z ukrytą kamerą odwiedziła go Anna Misiewicz. To właśnie ona w wieku 7 lat była jego ofiarą.

- W zakresie, w którym mieliśmy ujawnioną pokrzywdzoną, śledztwo zakończyło się umorzeniem z powodu przedawnienia. Co do czynów pozostałych, czyli podejrzenia, że były jeszcze inne ofiary, zostało umorzone z powodu braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie przestępstwa. Nie zdołaliśmy ujawnić żadnej osoby, która byłaby takimi czynami pokrzywdzona - powiedział w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" prokurator Daniel Prokopowicz.

Decyzja o umorzeniu śledztwa jest prawomocna.

d32zbm7

"Tylko nie mów nikomu". Oskarżany o pedofilię ksiądz zmarł

W maju br. "Gazeta Wyborcza" podała, że ksiądz Jan A., antybohater filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", zmarł w wieku 85 lat. Do śmierci duchownego doszło jednak wcześniej, bo już 15 marca, jednak kuria zdecydowała się nie podawać wówczas informacji do wiadomości publicznej.

Zgon ks. Jana A. odnotowano jedynie w wykazie zmarłych księży.

- Na pewno postać księdza stała się znana przez film z ubiegłego roku i być może to powodowało, że nie było informacji i rozgłosu na ten temat - tłumaczył "Wyborczej" rzecznik kieleckiej kurii ks. Mirosław Cisowski.

d32zbm7

Zobacz też: Aleksander Kwaśniewski o Jarosławie Kaczyńskim: nie zapomina i nie wybacza

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32zbm7

Podziel się opinią

Share
d32zbm7
d32zbm7
Więcej tematów