Trwa ładowanie...
d3gszr3

Tygodniki z niemal identycznymi okładkami. "Zbieg okoliczności"

"Do Rzeczy" oraz "Tygodnik Powszechny" na okładkach swoich świątecznych wydań zamieścili reprodukcję tego samego obrazu - "Madonna z Dzieciątkiem". Wicenaczelny "Tygodnika Powszechnego" mówi, że to zbieg okoliczności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wicenaczelny "Tygodnika Powszechnego" tłumaczy zbieżność okładek zbiegiem okoliczności
Wicenaczelny "Tygodnika Powszechnego" tłumaczy zbieżność okładek zbiegiem okoliczności (materiały prasowe)
d3gszr3

Choć "Do Rzeczy" ukazuje się w poniedziałek, czyli dwa dni przed "Tygodnikiem Powszechnym", nakład tego drugiego pisma był już od wydrukowany. Tak twierdzi w rozmowie z "Pressem" zastępca redaktora naczelnego wydawanego w Krakowie magazynu Michał Kuźmiński.

- To zbieg okoliczności. Okładki są przygotowywane przecież przez dłuższy czas. Kiedy "Tygodnik do Rzeczy" trafiał do sprzedaży to "Tygodnik Powszechny" już dawno był wydrukowany - mówi Michał Kuźmiński, wicenaczelny "Tygodnika Powszechnego".

d3gszr3

Zobacz także: Kuriozalne obrady komisji sejmowej. Jedna z kobiet zadeklarowała, że jest Matką Boską

Osoby odpowiedzialne za profil magazynu na Twitterze postanowiły wykorzystać zbieżność okładek na swoją korzyść. Użytkownicy portalu przypominają też, że reprodukcję obrazu zamieścił przed rokiem na okładce także "Przewodnik Katolicki".

Obraz "Madonna z Dzieciątkiem" autorstwa Marianne Stokes jest datowany na 1908 rok. Jego reprodukcje można znaleźć m.in. na pocztówkach świątecznych.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3gszr3

Podziel się opinią

Share

d3gszr3

d3gszr3
Więcej tematów